Nastoupili s výběrem hráčů do 19 let, v první minutě dostali gól a opustili hřiště. Tak lze velmi stručně shrnout působení fotbalistů Fenerbahce Istanbul v městském derby.

Fenerbahce se u svazového vedení pokoušelo víkendový zápas přeložit, už ve čtvrtek totiž hraje čtvrtfinále Konferenční ligy proti řeckému Olympiakosu Pireus. Pokus byl však neúspěšný. Stejně tak klub neuspěl ani s návrhem, aby utkání řídili zahraniční sudí.

Fotbalisty Fenerbahce napadli fanoušci Trabzonsporu
VIDEO: Turecký fotbal se zmítá v chaosu. Fanoušci se porvali s hráči Fenerbahce

To je však jen vrchol ledovce situace v tureckém fotbale posledních týdnů. Fenerbahce ještě cítí křivdu i po zápase proti Trabzonsporu (3:2 pro Fenerbahce), po kterém slavící istanbulské fotbalisty napadli fanoušci soupeře. Trabzonspor byl potrestán uzavřením stadionu na šest zápasů, posléze mu byl trest snížen na čtyři utkání.

Fotbalisté Fenerbahce opustili hřiště:

Zdroj: Youtube

Trestu se ale nevyhnuli ani dva fotbalisté Fenerbahce, kteří se potyček s fanoušky zúčastnili. Vedení Fenerbahce dokonce uvažovalo o tom, že odstoupí ze soutěže, nakonec od tohoto záměru ale upustilo. Na adresu tureckého svazu zamířily peprné vzkazy ale i z Trabzonsporu.