"Upřímně, nejvíce se v této sezoně těším na to, jak budu zase hrát před diváky. Chyběli mi a fotbal bez nich není stejný jako s nimi," uvedl Souček v rozhovoru na oficiálních stránkách anglického klubu.

"Nedávno jsme hráli například na Euru krásný zápas v Maďarsku před 60 nebo 70 tisíci fanoušky a bylo to možná rok a půl poté, co jsme začali hrát bez nich. Už se proto těším na každý zápas v Premier League," řekl bývalý fotbalista pražské Slavie.

Souček odešel do West Hamu v lednu 2020 a londýnský klub na něj následně uplatnil po půlročním hostování opci. Zatímco po příchodu ze Slavie bojoval s Kladiváři o záchranu v anglické lize, v minulé sezoně pomohl týmu do evropských pohárů a vyhrál v klubu ocenění pro Hráče sezony. Odehrál všech 38 ligových zápasů a s deseti brankami byl nejlepším střelcem týmu spolu s Michailem Antoniem. Dostal se i do osmičlenné nominace o nejlepšího hráče anglické ligy, anketu ale vyhrál obránce mistrovského Manchesteru City Rúben Dias.

Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta.
Omluva, neomluva, Pelta jel (zase) na červenou. Očista ještě nějakou dobu potrvá

Před fanoušky ale Souček stihl odehrát za dobu svého působení v klubu minimum zápasů.

"Možná čtyři nebo pět. Občas jsem se s nimi potkal na ulicích, ale ne na stadionu. Jsem tedy rád, že jsou zpět, a bylo skvělé zase v sobotu (v přípravě) slyšet jejich podporu. Doufám, že jim v příští sezoně ukážeme něco podobného jako v té minulé," uvedl Souček po sobotní generálce s Atalantou Bergamo.

Zápas s italským týmem West Ham vyhrál po brankách Antonia a Pabla Fornalse 2:0. Souček odehrál úvodních 63 minut.

"Cítil jsem se dobře. Měl jsem v Česku krátkou pauzu, ale i když jsem odpočíval jen dva týdny, jsem odpočatý a těším se na první zápas v Premier League," uvedl dvojnásobný nejlepší český hráč roku.

Před startem nové sezony rodák z Havlíčkova Brodu vyhlíží vedle obhajoby šestého místa také další spolupráci s dvaadvacetiletým středopolařem Declanem Ricem.

Jaromír Bosák, oblíbený sportovní komentátor
Bosák útočí na rasisty: Máme udělat ghetta, kde budou slavit černí kluci?

"Rozumíme si a věřím, že se můžeme oba stále zlepšovat. Vždycky je prostor pro zlepšení," podotkl Souček.

"Je to pořád mladý hráč a mladá hvězda. Určitě může vedle mě vyrůst v jednoho z nejlepších středních záložníků a stejně tak se mohu díky němu zlepšovat i já. Známe se velmi dobře, takže na hřišti můžeme klidně jeden za druhého zaskočit," dodal první Čech v historii, který v anglické lize nastřílel za jeden ročník 10 branek.

West Ham vstoupí do nové sezony anglické ligy nedělním zápasem na hřišti Newcastlu.