Tutosobotu si vzájemný souboj zopakovali. Jen se odehrál o několik pater výš. Vanglické Premier League. Její dvaadvacáté kolo proti sobě svedlo Chelsea a Tottenham. Spolu snimi i oba golmany.

Po závěrečném hvizdu se tentokrát radoval reprezentant Čech, který vyléčil naražený bok a vsoutěžním utkání se objevil vnovém roce poprvé. Za celý zápas neinkasoval a pomohl Chelsea k vítězství 2:0.

Jeho protějšek nestačil vprvním poločase na střelu Bellettiho. Deset minut před koncem pak Černého překonal přízemní ranou Wright-Phillips.

Matějovský nenastoupil

Nová posila Readingu Marek Matějovský si na svou premiéru vanglické lize musí ještě počkat. Vzápase na hřišti Aston Villy nebyl ani mezi náhradníky. Nemusel ale nijak litovat. Jeho tým na svého soupeře nestačil a podlehl mu 1:3.

Na hřišti chyběl i Rosický

Stejný osud potkal i dalšího českého reprezentanta Tomáše Rosického. Záložník Arsenalu vůbec nefiguroval vnominaci na domácí souboj sBirminghamem. Důvodem absence byla léčba nepříjemné virózy.

Londýnský celek nakonec sBirminghamem remizoval 1:1, přestože po dvaceti minutách vedl díky Adebayorově proměněné penaltě.

Ztráta dvou bodů ho nakonec stála i vedoucí postavení v tabulce. Druhý Manchester totiž vyprovodil o pár hodin později na Old Trafford Newcastle debaklem 6:0.

Jedenáctý tým Premiere League, v jehož dresu nastoupil na hřiště v 82. minutě český obránce David Rozehnal, držel bezbrankový stav až do konce prvního poločasu. Po změně stran ale domácí rozpoutali doslova peklo, když si střelnici otevřeli Christiano Ronaldo a útočník Tévez.

Jeden gól přidal i sváteční střelec obránce Rio Ferdinand. Díky skóre se tedy Manchester v tabulce vyhoupl před dosud vedoucí Arsenal. Oba týmy mají shodně 51 bodů.

Výsledky:

Chelsea – Tottenham 2:0 (1:0)

Branky: 19. Belletti, 80. Wright-Phillips.

Arsenal – Birmingham 1:1 (1:0)

Branky: 21. Adebayor zpen. – 48. O´Connor.

Aston Villa – Reading 3:1 (1:0)

Branky: 22. a 88. Carew, 55. Laursen – 90. Harper.

Derby – Wigan 0:1 (0:0)

Branky: 82. Sibierski. ČK: 58. Davis (Derby).

West Ham – Fulham 2:1 (1:1)

Branky: 28. Ashton, 69. Ferdinand – 8. Davies.

Everton – Manchester City 1:0 (1:0)

Branky: 31. Lescott.

Middlesbrough – Liverpool 1:1 (1:0)

Branky: 26. Boateng – 71. Torres.

Manchester United– Newcastle 6:0 (0:0)

Branky: 50., 70.a 88.Ronaldo, 55.a 90.Tévez, 85.Ferdinand. ČK: 90.Smith (Newcastle).

Bolton– Blackburn 1:2 (1:0)

Branky: 43.Nolan– 53.Samba, 90.Roberts.

Sunderland– Portsmouth 2:0 (2:0)

Branky: 33.a 45.Richardson.