Tam anglické vicemistry čekají přípravné duely, jeden z nich i proti Los Angeles Galaxy, kam slavný anglický záložník Beckham přestoupil po sezoně z Realu Madrid.

"V USA budeme dvoufázově trénovat a hrát tři exhibiční zápasy. Jednadvacátého července nastoupíme proti Los Angeles Galaxy, což by měl být první zápas Davida Beckhama za tento klub," řekl dnes Čech na setkání s novináři v Praze. "Proti Beckhamovi jsem ještě nikdy nehrál, ani na klubové, ani na reprezentační úrovni. Moc se těším," dodal.

I v Los Angeles ho zřejmě fotbaloví příznivci uvidí v ochranné helmě, kterou začal používat po vážném zranění hlavy z loňského podzimu. "Lékaři mi doporučili, abych v přilbě chytal dál. Sice bych ji rád odložil, ale riziko je potřeba snížit na minimum. Už jsem si na ni zvykl, takže jsem neprotestoval," prohlásil Čech.

Před návratem do Anglie si užil nebývale dlouhou dovolenou, která začala po červnovém kvalifikačním duelu reprezentace ve Walesu. "Pár dní jsem byl v Čechách a pak jsem odjel do Holandska na svatbu spoluhráče z Chelsea Arjena Robbena," uvedl Čech, který se s manželkou Martinou vydal i do Miami a Charlotte. V Česku se pak věnoval sportovní škole, která nese jeho jméno. "Bral bych ještě týden volna," podotkl s úsměvem.