Co vás vedlo kopuštění Turecka?

Na podzim jsem vTurecku vůbec nedostal šanci, což pro hráče není dobré. Já chci hrát, a proto jsem se rozhodl pro tuto variantu.

Měly ovaše služby zájem kromě Teplic idalší kluby?

Měl jsem nabídky zciziny izČech, konkrétně ze Sparty a zJablonce. Pro Teplice nakonec rozhodlo to, že mě ztěchto tří klubů chtěl trenér nejvíce.

Aze zahraničních klubů se ozval kdo?

Jeden zkyperských týmů, na testy jsem mohl jít ido druhé německé ligy a podobně. Ale nechtěl jsem to riskovat. Ještě vpůlce ledna bych třeba ještě nevěděl, co se mnou bude. Já chtěl nastoupit do přípravy hned od začátku ledna, abych měl klid a mohl se soustředit najaro.

Provázela vás pověst obrovského talentu. Byl jste přirovnáván Tomáši Rosickému. Nelitujete zpětně tureckého angažmá?

(Úsměv). Samozřejmě, že sodstupem času toho musím litovat, ale byla to zkušenost. Člověk nikdy neví, jak by to dopadlo, kdyby šel druhou cestou. Po fotbalové stránce mi to kariéru hodně pokazilo, ale myslím si, že jsem toho dokázal celkem dost. Čímž nechci říkat, že jsem nějaká hvězda.

Jak vidíte svoji budoucnost? Šel byste znovu do zahraničí?

Určitě. Teď se ale soustředím na půlrok vTeplicích. Vlétě může být všechno jinak. Možností je více. Když se bude dařit mně imančaftu, mohou přijít nabídky zciziny. Když se dařit nebude, stále mám možnost vrátit se do Turecka. Což samozřejmě nechci. Ale ta možnost tu je, takže na ní musím být také připraven. Budu ovšem dělat vše pro to, aby se to nestalo.

Vsezoně 2004/2005 jste si 14góly ve Spartě vystřílel korunu ligových střelců. Fanoušci od vás očekávají, že nahradíte Martina Fenina. Jste na tuto roli připraven?

To je jasné. Kdybych si nevěřil, tak do Teplic nejdu. Udělám pro to všechno. Ale stát se může cokoliv. Můžu vstřelit více gólů a taky nemusím vstřelit žádný. Ale to by bylo hodně špatné.