„Šance jsou pro obě mužstva stále otevřené,“ říká útočník Austrie David Lafata, který do rakouského klubu přestoupil v zimě právě z Jablonce.

Jak se na zápas těšíte?

V Jablonci jsem zatím prožil nejlepší rok svojí kariéry, takže se těším moc. Zase se uvidím s kluky, se kterými jsem hrál a se kterými jsem neustále v kontaktu.

Proběhlo nějaké špičkování?

Bavíme se, ale že bychom se nějak hecovali, to ne. Jen takové to jak se máš a tak.

Po zranění začínáte zase hrát. Bylo by to hodně velké zklamání, pokud byste proti Jablonci nenastoupil?

Poslední dva zápasy jsem sice hrál, ale to mi nezaručuje, že budu hrát i ve čtvrtek. Samozřejmě by mě mrzelo, kdybych nenastoupil, ale pro nás je hlavní postup.

Jak myslíte, že vás jablonečtí fandové přijmou?

Třeba kdybyste dal gól… Už ve Vídni jich bylo hodně a jejich přijetí mě hodně potěšilo, za což bych jim chtěl poděkovat. Teď ale hraji za Austrii a když nastoupím, samozřejmě se budu snažit dát gól. Ale nevím, jestli mi ho budou domácí fanoušci přát… (smích).

Jak vidíte šance na postup?

Šance jsou stále padesát na padesát, stejně jako před prvním zápasem. Jablonec u nás vstřelil tři góly, což je pro něj obrovská výhoda. Ale pořád jsme o jeden gól před ním.

Připouští si vůbec Austria, že by mohla v Jablonci letos v evropských pohárech skončit?

Říkal jsem to už po losu, že nás nic jednoduchého nečeká. Všichni to v Austrii vědí a i první zápas to potvrdil. Ale kdybychom nepostoupili, zklamání by to určitě bylo. Postoupit však může jen jeden.

Poučili jste se z prvního zápasu? Na co si budete muset dát v Jablonci největší pozor?

Obě mužstva se dobře znají a asi se ničím překvapit nemůžou. My si musíme dát pozor hlavně na brejky. Oni dopředu hrát umějí, což u nás ukázali.