Český tým už má postup na červnové EURO v kapse, hraje „jen“ o prvenství ve skupině. Pro jistotu potřebuje vyhrát.

Domácí mužstvo bylo vyřazeno, ale má ještě na dosah historické třetí místo v tabulce.

„Pořád je tu odpovědnost, chceme uspět,“ tvrdí trenér Karel Brückner. Přesto nepostaví nejsilnější sestavu.

Ke zraněné ose Čech – Jankulovski – Ujfaluši přibyla ztráta Rosického, o jehož vyvázání z reprezentační povinnosti Arsenal požádal vzhledem k trvale neuspokojivému zdravotnímu stavu. Hrát nebude nejspíš ani Grygera, který má potíže se svalem. „Není nutné riskovat,“ tvrdí kouč.

„Jak se k zápasu postavíme, bylo dáno předem. Prostřídáme více hráčů. Bude to, věřím, progresivní,“ dodal. Už na EURO 2004 v době jasného postupu do osmifinále nasadil Brückner proti Německu náhradníky, a přesto tým uspěl…

Tentokrát dostane pravděpodobně první šanci gólman Zítka z Anderlechtu. Obranná „čtverka“ zůstane vpodobě sobotní druhé půle: Pospěch – Kováč – Rozehnal – Kadlec. Ve středu pole by měl začít Matějovský, za ním zřejmě Polák (pokud si odpočine Galásek) a vedle Plašil. Nalevo se těší Pudil. Vpředu pak dvojka Koller – Baroš, která vklubu nehraje a má dost sil. Pokud by se pro běhavějšího útočníka uvažovalo o defenzivnějších úkolech, před Barošem by měl přednost Kulič.

Hraje se i o koeficient pro zařazení do losovacích košů kvalifikace mistrovství světa a hlavního turnaje EURO. „Důležité je zachovat vítěznou linii a ducha, po určitém výpadku se nám přece poslední zápasy povedly,“ říká stoper David Rozehnal.