Francouzský fotbalista Thierry Henry má za sebou vydařenou premiéru v zámořské MLS. Bývalá hvězda Arsenalu a Barcelony pomohla New Yorku v sobotním duelu na hřišti Houstonu dvěma přihrávkami k remíze 2:2.

Dvaatřicetiletý Henry nastoupil v dresu s číslem 14 a obě branky připravil pro kapitána Juana Pabla Ángela. Kolumbijský útočník po přihrávce bývalého francouzského reprezentanta otevřel v 10. minutě skóre, v 58. minutě poslal New York do vedení 2:1.

Red Bull hrál sice celý druhý poločas přesilovku po vyloučení Lovela Palmera, nakonec ale o vítězství přišel. Čtvrtou remízu v posledních pěti zápasech pro Houston, který čeká na vítězství od 22. května, zařídil v nastavení Brian Mullan.

Po jeho brance navíc vtrhli na trávník dva fanoušci, kteří skočili na Henryho, když čekal na rozehrání. Oba příznivci byli po krátké honičce s ochrankou zadrženi.

Henry do New Yorku přestoupil před třemi týdny. Do klubu přišel zdarma poté, co v Barceloně předčasně ukončil smlouvu. Krátce na to také oznámil konec v reprezentačním týmu, za který si mistr světa a Evropy naposledy zahrál na šampionátu v Jihoafrické republice, kde Francie vypadla už v základní skupině.

Fotbalová MLS:
Chivas USA - Columbus 3:1, Houston - New York 2:2, Philadelphia - New England 1:1, San Jose - Seattle 0:1, Real Salt Lake - DC United 3:0, Kansas City - Toronto 1:0, Colorado - FC Dallas 1:1.