Český mistr s bývalým reprezentantem už nepočítal a svolil k tomu, aby si Pilař hledal angažmá. Devětadvacetiletý fotbalista podepsal na Hané dvouletou smlouvu. Přestupovou částku se oba kluby rozhodly nezveřejňovat.

Pilař poprvé oblékl dres plzeňské Viktorie v roce 2011, kdy přišel z Hradce Králové. O rok později přestoupil do německého Wolfsburgu, ale v roce 2014 se vrátil do Plzně. Pilařovu kariéru doprovází řada zranění, a tak v sezoně 2017/2018 odehrála za Viktorii pouze čtyři zápasy. Na jarní část soutěže odešel na hostování do Liberce, teď přestoupil do Olomouce.

„Vaškovi bych chtěl touto cestou poděkovat za vše, co pro Viktorii odvedl. Byl velmi oblíbený u fanoušků i v kabině a patří bezesporu mezi významné postavy novodobé historie klubu. Nyní mu přeji hodně úspěchů v novém působišti a samozřejmě, aby se mu především vyhýbaly zdravotní potíže, což je základním předpokladem u každého fotbalisty,“ řekl na klubovém webu generální manažer plzeňské Viktorie Adolf Šádek.

Pilař už s olomouckým týmem odcestuje na herní soustředění do Polska. „Václav je hráč, který v minulosti stoprocentně prokazoval své kvality. Když se naskytla možnost získat ho, tak jsme na to zareagovali, je to zkušený hráč, který by nám měl pomoci,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek.

„Samozřejmě si uvědomujeme jisté riziko, víme, že jeho zdravotní stav nebyl v minulosti ideální. Ale v posledních měsících už byl v pořádku, byť nebyl tolik zápasově vytížen. Spoléháme na to, že by nám měl pomoci,“ uvedl Jílek.

Pilař je ofenzivním univerzálem. „To je samozřejmě pozitivní. Může hrát zleva přes nohu, nebo zprava, také na podhrotové pozici. To byl další faktor, že jsme se pro něj rozhodli,“ poznamenal trenér Olomouce.