Fotbalisté Brazílie v generálce na Pohár FIFA zdolali Francii po 21 letech

Porto Alegre - Po dlouhých 21 letech a šesti zápasech se fotbalistům Brazílie povedlo porazit Francii. V závěrečné přípravě před Pohárem FIFA zvítězili nad výběrem trenéra Didiere Deschampse v Porto Alegre 3:0. Všechny tři góly padly ve druhém poločase, kdy skórovali Oscar, Hernanes a v nastaveném čase Lucas z penalty.

10.6.2013

Brazilský střelec Neymar (ve žlutém) a Guilavogui z Francie.Foto: ČTK/EFE/Neco Varella

Brazilci v předchozích šesti utkáních pod koučem Felipem Scolarim vyhráli jen jednou. "Je fajn, že jsme konečně porazili špičkový tým, ale hlavní je, že jsme hráli dobře," pochvaloval si Oscar. Přesto výkon domácích v prvním poločase vzbuzoval rozpaky. "Mužstvo se pořád sehrává," řekl Scolari, na jehož svěřence v minulých zápasech nespokojení fanoušci pískali.

I v neděli dávali najevo svou nespokojenost útočníkům Hulkovi a Neymarovi, kteří se nedokázali prosadit. Ofenzivní trápení Brazilců, kteří budou na domácí půdě útočit na třetí triumf v Poháru FIFA za sebou, ukončil až v 54. minutě Oscar. Po Fredově přihrávce z levé strany zachoval ve vápně chladnou hlavu a poslal míč přesně k tyči. Druhý gól přidal v 84. minutě Hernanes, kterému přiklepl míč Neymar a hráč Lazia se trefil zpoza pokutového území levačkou o tyč. Lucas, jenž vystřídal Oscara, završil vítězství z penalty za fault na Marcela.

Francouzi, kteří nastoupili bez odpočívajícího Francka Ribéryho, nedali gól stejně jako ve středečním utkání s Uruguayí (0:1). "Nefungovaly nám nohy ani hlava. Hráli jsme dobře 20 minut proti Uruguayi a chvíli dneska. Je konec sezony, což nám to trošku komplikuje. I přes nepřízeň osudu bychom to ale měli proti prvotřídním týmům zvládnout lépe," zhodnotil kouč Deschamps nevydařeného zápasy, k nímž jeho tým nastoupil po dlouhé cestě letadlem.

Brazilci vstoupí do Poháru FIFA v sobotu zápasem proti Japonsku.

Přípravné fotbalové utkání v Porto Alegre:

Brazílie - Francie 3:0 (0:0)
Branky: 54. Oscar, 84. Hernanes, 90.+3 Lucas z pen.

10.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Kateřina Perknerová.
9

Komentář Kateřiny Perknerové: Chraňte si hrdla i majetek, parlament zasedá

Bývalá politická vězenkyně Mária Matejčíková převzala 17. listopadu v pražském Národním divadle Cenu Paměti národa. Gratuluje jí moderátor večera Martin Veselovský.
1

Ceny Paměti národa dostali političtí vězni a perzekvovaný Šimko

Extraliga po 22. kole: Sparta konečně vítězně. Derby severu pro Vervu

/FOTOGALERIE/ Jedni se po reprezentační přestávce zvedají, druhým to skřípe. Mluvit by o tom mohla brněnská Kometa, která ve středu doma padla s Pardubicemi a v pátek doma nestačila 1:3 na Vítkovice. Pád pokračuje i v Mladé Boleslavi, kde vedení dnes odvolalo trenéra Augustu. Proti Hradci tak tým vedla dvojice asistentů Žabka – Ujčík, ale ani to na výhru nestačilo.

Rekordní léto cestovek. Kam Češi letos létali nejvíc?

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Nejvíce Čechů v historii letělo letos v létě na dovolenou k moři.