Svěřenci trenéra Václava Černého na turnaji porazili Maďarsko 1:0 a následně remizovali 2:2 s Bosnou a Hercegovinou. Proti Skotsku jim stačila i remíza, protože v případě shodného bodového zisku by měli větší počet vstřelených gólů.

Český tým postoupil na ME poosmé v historii a poprvé od roku 2011. Šampionát se uskuteční v květnu v Bulharsku a zúčastní se ho poprvé od roku 2002 šestnáct týmů. Dosud to bylo jen osm.

"Účast na šampionátu byla naším velký cílem, ke kterému jsme se dlouho upínali a v přípravě mu obětovali všechno. Jsem hrozně rád, že se to povedlo," řekl trenér Černý pro web fotbal.cz. "Kluci nasbírají další obrovské zkušenosti a porovnají se s tím nejlepším, co je v této věkové kategorii v Evropě k dispozici. Bude na každém z nich, jak s tím vším naloží do budoucna. Měl by to být velký stimul pro jejich další práci," dodal.

Motivací je i postup na mistrovství světa, kam se z ME probojuje šest nejlepších celků. "Na Euru nechceme udělat ostudu. Otevírá se další obrovská příležitost, protože úspěch na mistrovství Evropy může znamenat také postup na mistrovství světa, což si velmi dobře uvědomujeme. To by byla další velká paráda. Pojedeme do Bulharska se vší pokorou, ale také s poctivostí, vůlí a odhodláním," dodal Černý.

Utkání elitní fáze kvalifikace o ME fotbalistů do 17 let v Maďarsku:

Česká republika - Skotsko 1:0 (1:0)
Branka: 13. Žežulka.
Sestava ČR: Jedlička - Holík, Köstl, Žežulka, Granečný - Král, M. Sadílek - Havlena (60. Vaníček), Lingr (78. Krejdl), Plachý (50. Rezek) - Šašinka. Trenér: Černý.

Bosna a Hercegovina - Maďarsko 2:1 (1:0)

Konečná tabulka:
1. Česká republika 3 2 1 0 4:2 7
2. Skotsko 3 1 1 1 2:1 4
3. Bosna 3 1 1 1 4:5 4
4. Maďarsko 3 0 1 2 1:3 1