A to se jim podařilo. Postup do ligy tak už mají jistý. V sestavě Dynama v zápase s Chrudimí chyběl útočník David Ledecký, jenž v Hradci dostal čtvrtou žlutou kartu. „Je to náš nejlepší střelec, takže to pro nás je samozřejmě citelné oslabení,“ litoval trenér David Horejš absence jednoho z klíčových hráčů. Svému týmu nicméně věřil: „Jednoznačným cílem jsou tři body a ty chceme uhrát,“ ujistil.

Jenže zápas samotný začal šokem, když v 5. minutě napřáhl z hranice velkého vápna Čáp a míč po jeho tečované střele skončil za zády bezmocného brankáře Staňka v síti – 0:1. Což bylo to nejhorší, co se domácímu favoritovi mohlo stát, protože nečekaný gól mohl na kopačky domácích hráčů vnést nervozitu.

Hon za vyrovnáním

Jihočeši se ale rychle otřepali a svého soupeře zatlačili. V 10. minutě se Martan dostal až před gólmana Mrázka a po střetu s ním se ocitl na zemi, rozhodčí Hrubeš to ale za penaltu neposoudil. Hrálo se tudíž dál a vzápětí z dobré pozice pálil Grajciar a brankář Mrázek míč po jeho ráně zkrotil až nadvakrát.

Obrovskou šanci vyrovnat měli černobílí v 18. minutě, kdy hned tři hráči Dynama běželi na jediného beka hostí, přihrávka Táborského však nikoho ze spoluhráčů nenašla.

Tlak domácích sílil, jenže proti zhuštěné obraně Chrudimi se hráči Dynama prosazovali jen obtížně. Ve 25. minutě to z přímého kopu zkusil Grajciar z dálky, jeho projektil ale zasvištěl dva metry vedle Mrázkovy branky.

V závěru první půlhodiny gólem neskončily ani dvě velké příležitosti, které měli Táborský a Martan, krátce nato pálil po Čavošově uličce Grajciar z dvanácti metrů o chloupek vedle bližší tyčky.

Povedený obrat

Přes velký tlak se Dynamu do půle vyrovnat nepodařilo – a mnoho nechybělo k tomu, aby hned v úvodu druhé poloviny zápasu favorit inkasoval podruhé, tvrdou ránu Sulíka naštěstí pro Jihočechy gólman Staněk vyrazil.

Převaha Dynama gradovala, jenže po Táborského zpětné přihrávce zblízka Helešic svou slabší levačkou překopl a nad břevno dvě minuty nato letěla i Táborského hlavička.

Po hodině hry se ale Dynamo přece jen dočkalo, když po velkém závaru na malém vápně hlavičku Kladrubského též hlavou dorazil Táborský na 1:1 a minutu nato týž hráč Martanovu střelu doťukl do sítě podruhé – 2:1.

Razítko na ligu v 89. minutě přidal Čavoš – 3:1.

Dynamo ČB - Chrudim 3:1 (0:1)
Branky: 61. a 62. Táborský, 89. Čavoš – 5. Čáp. ŽK: Mastík, Langr. Diváci: 2394. Rozhodčí: Hrubeš – Flimmel, Vlček.

Dynamo: Staněk – Kladrubský, Havel, Novák, Helešic – Javorek, Čavoš – Martan (90. Wermke), Grajciar (78. Havelka), Provod (88. Brandner) – Táborský. Chrudim: Mrázek – Řezníček, Vencl, Krčál, Mastík – Langr – Dostálek, Ujec (80. Froněk), Čáp, Hlavsa – Sulík (71. Kraják).