Sokovi poslali ostrý vzkaz. O víkendu zdemolovali Liberec, s nímž hrají vedle Slavie a Plzně nejtěžší zápasy. 5:0, to je dominance, nic moc na ní nemění ani fakt, že Slovan hrál dlouho v deseti.

Sparta se na severu Čech dobře naladila na 3. předkolo Ligy mistrů, v němž se dnes v prvním utkání poměří s francouzským Monakem. Nutno říct, že to bude jiný level…

Sparta v odvetě 2. předkola Ligy mistrů na Letné přivítala vídeňský Rapid.
Boj o Ligu mistrů: Rosický jde se Spartou na osudového kumpána z Arsenalu

„Určitě je lepší, když do takového zápasu jdete po dobrém výsledku. Ale s Monakem to bude úplně jiný zápas, kvalita soupeře je někde jinde. Bude to zkouška ohněm, tentokrát favoriti určitě nebudeme,“ řekl kouč Letenských Pavel Vrba. „Ale zažil jsem spoustu zápasů, kdy to favorité pak měli s outsidery strašně těžké. Doufejme, že to bude i náš případ,“ věřil.

„Hráli jsme dobře, měli jsme zápas pod kontrolou,“ těšilo i matadora v sestavě Ladislav Krejčího staršího, jenž přispěl brankou.

Teď jde o to, jak navázat na výkon v Liberci. Monako je, jak už bylo řečeno, jiná úroveň. Sparta potřebuje být naladěna jako auto formule jedna. Prostě naplno.

Fotbalisté Slavie si v případě postupu přes Ferencváros Budapešť zahrají s vítězem duelu mezi Young Boys Bern a Kluží.
Slavia by si o LM mohla znovu zahrát s Kluží, Spartě hrozí Šachtar

Pojede se na nejvyšší rychlost, proto by mohli být klíčoví mladíci (Adamové) Hložek s Karabcem, na Slovanu přišli jako střídající a soupeře doslova rozcupovali.

„Musíme uznat, že hráči, kteří nastoupili od začátku, v prvním poločase soupeře unavili. A čerství dravci ho pak dorazili,“ pronesl kouč Vrba. „Je to zásluha všech hráčů, ve velkém vedru jsme naběhali spoustu kilometrů. Mladí kluci na ten dort přidali šlehačku, vstřelili góly a potvrdili vítězství.“

Z tiskové konference Sparty před novou sezonou.
Chtít titul je přirozený vývoj, říká o Spartě před sezonou Tomáš Rosický

Hložek by měl rozhodně nastoupit v základní sestavě, Karabec bude ve střehu. Pomohou k úspěchu? Dnešní zápas na Letné začně v 19.00.