„V první půli to bylo bojácné a mrtvé. Snaha byla, ale nebylo tam nic navíc, žádné šance, takové nedohrávání. Druhý poločas byl o osmdesát procent lepší a výsledek 2:1 musíme brát. Jsme spokojení,“ zhodnotil první zápas s Dinamem autor obou gólů Luděk Pernica, který do jarní sezony vstoupil v roli náhradníka.


V utkání v Mladé Boleslavi se ale hned v úvodu zranil Lukáš Hejda a Pernica zaujal místo ve stoperské dvojici vedle zkušeného Romana Hubníka. Nastoupil i v utkání proti Záhřebu. A vyšlo mu náramně. „Na zápas jako proti Dinamu Záhřeb jsem v Plzni čekal. Teď je před námi odveta a všichni víme, že nás čeká těžká bitva,“ je si vědom Luděk Pernica.

Přílet, tiskovka, trénink

Viktoria odlétá do Záhřebu ve středu z letiště Václava Havla v Praze. Na letiště v Záhřebu by speciál s výpravou fotbalistů Viktorie Plzeň na palubě měl dosednout čtvrt hodiny před polednem.

V 17.15 čeká trenéra Pavla Vrbu a jednoho vybraného hráče tisková konference, v 18.00 hodin si viktoriáni vyzkouší trávník stadionu Maximir, kde absolvují předzápasový trénink. Plzeňský kouč nemůže počítat s kapitánem Romanem Hubníkem, který má stop na jeden zápas kvůli třem žlutým kartám.

Utkání Dinamo Záhřeb – Viktoria Plzeň začíná ve čtvrtek v 18.55 hodin. Zápas vysílá Nova Sport 2.