„Bolest už odezněla, ale při zátěži a propnutí se vrací. Moc rád bych ještě stihl závěr první fáze sezony, ale pokud mi lékaři doporučí odpočinek, není nyní důvod nic uspěchat. Zdraví je přednější," pokyvuje hlavou. „Problém s kotníkem je pro mě něco nového, v mé kariéře mě zastavovala především pochroumaná kolena."

Janíček, jenž v rozehrané sezoně odehrál celý zápas jen proti Spartě (1:1), se zranil před více než dvěma týdny ve 13. minutě duelu s Bohemians 1905 (1:1).

„Situaci si dobře vybavuji. Kluci mi hlásili záda, počítal jsem tedy, že je za mnou protivník a pokrýval si míč. Když jsem jej posunul levou nohou, skluzem do stojící nohy do mě zajel Pepa Jindříšek. Bohužel mi nohu protlačil dovnitř a já pak už nemohl došlápnout," popsal kritický moment zkušený fotbalista, který ale žádnou zášť za to k protihráči necítí. „Takový je fotbal. S Pepou se známe, určitě záměr zranit mě tam nebyl."

Na párek nemá pomyšlení

Kvůli zranění tak Janíček nedobrovolně vynechal již tři utkání – dvě ligová a poslední pohárové se Spartou. „Pro nikoho to není příjemné. Mužstvu se daří a každý by byl rád v jeho kolektivu. Na druhou stranu jsem moc rád, že i beze mě funguje, jak má a jsou výsledky," usmívá se sympatický záložník s číslem 13 na zádech. „Na druhou stranu je horší být v hledišti než s kluky na hřišti. Ta bezmoc je velká."

Zápasy přitom sleduje v bezprostřední blízkosti zlínské lavičky. „Navenek se snažím působit klidně, ale uvnitř to vře. Že bych si dal během zápasu párek? Na to vůbec nemám pomyšlení ani náladu," potvrdil.

Změny prospívají

Při zranění Živuliče, Hnaníčka a Janíčka se tak střed zálohy aktuálně druhého celku nejvyšší soutěže změnil z defenzivní na výrazně ofenzivní, neboť v něm nyní působí Holík s Traoré. „Jsou to hráči typově zcela jiní, jsou výrazně ofenzivnější, daří se jim podporovat útok. Popravdě to nyní i mužstvu prospívá, nucené změny se zatím neprojevily," oceňuje Janíček, jenž tuší, že jeho návrat do základní sestavy nebude snadný.

„Ze zkušenosti vím, že pro všechny hráče je lepší, když je konkurence, výkony všech se zlepšují. Nejdůležitější jsou výsledky týmu a ty jsou nyní nad očekávání. Kéž by nám to vydrželo co nejdéle, stejně jako přízeň fanoušků. Všichni si to užíváme," dodal s úsměvem Tomáš Janíček.

Obránce Pazdera musí 
na operaci

Zlín – Tak rozsáhlé zdravotní problémy jako pražská Sparta sice nemají, ale i tak každé zranění je pro druhý celek nejvyšší soutěže komplikací. Fotbalisté Fastavu Zlín se totiž vedle dlouhodobě zraněného Diega Živuliče budou muset obejít minimálně do konce podzimní části i bez obránce Lukáše Pazdery, který si při posledním ligovém zápase s Brnem (2:1) obnovil zranění ramene.

„Bohužel jej čeká operace," hlesl zklamaně trenér Zlína Bohumil Páník, jenž netrpělivě čeká i na verdikt v případě poraněného kotníku Tomáše Janíčka. „Vyšetření stále probíhají," stroze konstatoval.

Radost mu tak alespoň dělá lepšící se stav Josefa Hnaníčka, jenž už začal s tréninkem. „Dokonce už proti Brnu byl na lavičce. Do utkání nenastoupil, měl by se ale nyní během reprezentační přestávky dokonale uzdravit," věří úspěšný kouč.