Fotbalisté Salcburku, nebo také Červení Býci, jak už název klubu napovídá, v posledních letech rakouskému fotbalu suverénně vládnou – v posledních čtyřech sezonách získali double, to znamená titul i pohár.

V aktuální ligové sezoně se Červení Býci přetahují o první místo se Štýrským Hradcem, který po podzimu vede o jeden bod před Salcburkem. Red Bull má po 20 odehraných kolech na kontě 12 vítězství, 7 remíz a jednu porážku právě se Štýrským Hradcem. Salcburk má však nejlepší útok i obranu v rakouské lize při skóre 40:14.

V Marbelle v sobotu od 16.00 hodin na sebe narazí dva vítězové skupiny Evropské ligy z loňského podzimu. Zatímco Viktoria Plzeň vyhrála skupinu G v konkurenci FC Sport Bukurešť, švýcarského FC Lugano a izraelského Hapoelu Beer Ševa, fotbalisté Red Bullu ovládli skupinu I s tříbodovým náskokem na Olympique Marseille. Třetí skončil turecký Konyaspor a čtvrtá portugalská Vitórie Guimarães.

Ve vyřazovací části Evropské ligy přidělil Salcburku los španělský Real Sociedad. Viktoria se utká s Partizanem Bělehrad.
Asi nejznámějším hráčem Red Bullu je izraelský útočník Munas Dabbur, který je s 12 góly nejlepším střelcem soutěže a zajímá se o něj ruský Lokomotiv Moskva.

Trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba postaví do utkání opět dvě jedenáctky. Na postu brankáře by měl tentokrát dostat příležitost Matúš Kozáčik.