Fotbalisté Salcburku, nebo také Červení Býci, jak už název klubu napovídá, v posledních letech rakouskému fotbalu suverénně vládnou – v posledních čtyřech sezonách získali double, to znamená titul i pohár.

V aktuální ligové sezoně se Červení Býci přetahují o první místo se Štýrským Hradcem, který po podzimu vede o jeden bod před Salcburkem. Red Bull má po 20 odehraných kolech na kontě 12 vítězství, 7 remíz a jednu porážku právě se Štýrským Hradcem. Salcburk má však nejlepší útok i obranu v rakouské lize při skóre 40:14.

Jiří Fleišman.
Baník hlásí další posilu! Z Mladé Boleslavi získal obránce Fleišmana

V Marbelle v sobotu od 16.00 hodin na sebe narazí dva vítězové skupiny Evropské ligy z loňského podzimu. Zatímco Viktoria Plzeň vyhrála skupinu G v konkurenci FC Sport Bukurešť, švýcarského FC Lugano a izraelského Hapoelu Beer Ševa, fotbalisté Red Bullu ovládli skupinu I s tříbodovým náskokem na Olympique Marseille. Třetí skončil turecký Konyaspor a čtvrtá portugalská Vitórie Guimarães.

Ve vyřazovací části Evropské ligy přidělil Salcburku los španělský Real Sociedad. Viktoria se utká s Partizanem Bělehrad.
Asi nejznámějším hráčem Red Bullu je izraelský útočník Munas Dabbur, který je s 12 góly nejlepším střelcem soutěže a zajímá se o něj ruský Lokomotiv Moskva.

Trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba postaví do utkání opět dvě jedenáctky. Na postu brankáře by měl tentokrát dostat příležitost Matúš Kozáčik.

Martin Malík
Příchod normalizační komise by byl pro český fotbal katastrofou, hrozí se Malík