Může to být velká šance například pro fotbalisty, kteří se chystají ukončit svou hráčskou kariéru. Nebo pro nadšené mladé sportovce. Pro nové rozhodčí jsou navíc připraveny další bonusy, například v podobě pravidelného vzdělávání, případně zařazení do Akademie rozhodčích a vedení zkušenými instruktory nebo mentory.

„Kdo se chce dostat jako rozhodčí na vrchol v profesionálním fotbale, nebo dokonce na mezinárodní úrovni, měl by začít kariéru rozhodčího v mladém věku okolo 20 let. Ti nejschopnější se mohou například ještě před dovršením třicítky objevit na listině pro domácí nejvyšší soutěže,“ uvedl Malík s dovětkem, že asociace hledá muže i ženy.

Nová generace sudích

Cílem je posílit řady rozhodčích a vytvořit novou generaci sudích. Asociace je připravena investovat do jejich rozvoje a pomoci jim v jejich postupu v rámci fotbalových soutěží. „Hledáme sportovně založené fotbalové nadšence, kteří mají fotbal pod kůží a chtějí být jeho součástí. Pokud nemůžete fotbal z jakýchkoli důvodů hrát, tohle je cesta, jak u něj zůstat,“ dodal předseda největší sportovní asociace v Česku.

Rozhodčí musí být připraveni nejen teoreticky, ale i po fyzické stránce, musí znát pravidla a vždy musí být maximálně koncentrovaní a psychicky odolní. Novým kandidátům by navíc mělo být minimálně 15 let. Registrační formulář pro nové uchazeče najdete na webu chcipiskat.cz.