Astoriho mrtvé tělo objevili jeho spoluhráči. Ti byli překvapeni, že jejich kapitán nedorazil na týmovou snídani a nereaguje ani na hotelový telefon, proto vyrazili dveře jeho pokoje.

„Davide nedorazil na snídani, kam obvykle chodil jako první. Takže jsme ho šli zkontrolovat. Stále nevíme příčinu smrti. Tělo bylo odvezeno na pitvu, která by měla proběhnout ještě dnes. Žádné další podrobnosti zatím nemáme,“ uvedl mluvčí Fiorentiny Arturo Mastronardi.

Italská prokuratura označila za pravděpodobnou příčinu smrti jednatřicetiletého fotbalisty infarkt. Právě Itálie je přitom známá tím, že zde fotbalisté musí podstupovat velmi přísné zdravotní kontroly.

Plakát zvoucí na charitativní fotbalové utkání
Bolt si plní sen o fotbalové kariéře. Zahraje si na Old Trafford

„Zákon stanoví, že každý fotbalista musí podstupovat různé testy, včetně EKG a zátěžového testu. EKG se musí provádět každé dva roky, ale většina klubů ho pro jistotu dělá častěji,“ vysvětlil lékař Neapole Alfonso De Nicola.

Astori začínal s profesionálním fotbalem v AC Milán, během následujících let ale působil i v Cagliari a AS Řím. Do Fiorentiny přišel v roce 2015.

Mezi lety 2011 a 2017 si rovněž připsal čtrnáct startů za italskou reprezentaci. Jediný reprezentační gól vstřelil v roce 2013 v utkání s Uruguayí, které se uskutečnilo v rámci Konfederačního poháru FIFA.

V reakci na Astoriho smrt byl okamžitě odložen zápas Serie A, jenž měl začít v Udine ve tři hodiny odpoledne. Později vedení italské nejvyšší soutěže zrušilo i dalších šest nedělních utkání.

Dane Sharp a Michal Váňa (vpravo)
Sázky a útěk ze Singapuru: Australané natočili příběh českého fotbalisty