Dva momenty orámovaly odvetu mezi sešívanými a Kyjevem. První nevoli ve slávistickém táboře způsobila situace ze 38. minuty. V tu chvíli už domácí vedli 1:0, když se po špatně bráněné standardní situaci prosadil Verbič. 

„Ze začátku nebyl výkondobrý. Měli jsme zbytečný respekt stejně jako doma. Dostali jsme zbytečný gól, žádný nevstřelili a tím si nechali zápas uniknout,“ uvedl pro Českou televizi Stanislav Tecl.

Hostující celek by však vstřelená branka vrátila opět do hry. Po odvráceném přímém kopu se míč vrátil zpět do vápna právě k Teclovi, který ho umístil do sítě. Výbuch nadšení ale záhy vystřídala frustrace. Rozhodčí neuznal po několikavteřinové prodlevě branku kvůli ofsajdovému postavení Simona Deliho, který se zapojil do hry a blokoval protihráče. 

Slávisté za svou zlost inkasovali pár žlutých karet a jeden z asistentů skončil na tribuně, tím byla za spornou situací udělána tlustá čára. „Gól dvacet vteřin platí, pak ne. Jeli jsme sem bojovat o Ligu mistrů a dopadlo to takhle. Těžko si mi utkání hodnotí“ okomentoval odvetu Tecl. 

Ve druhém poločase byli sešívaní blízko vyrovnání. Po pěkné kombinaci předložil Sýkora míč před bránu Součkovi, tomu však dva metry před odkrytou brankou sjel míč po noze a skončil nad.

Na druhé straně naopak udeřil z jasného ofsajdu Besjedin a frustrace tak mohla propuknout naplno. „Doufali jsme, že letos se dostaneme Ligy mistrů. Byl to náš sen. Nepovedlo se, ale život jde dál,“ dodal Tecl. Jako náplast na neúspěch čeká na Slavii účast ve skupinové fázi Evropské ligy, kam se podívá opět po roce.