"Theo má něco s nártem. Říkal, že už to má asi týden, že s tím absolvoval poslední zápas. Ale snad by to nemělo být nic vážného," řekl novinářům trenér Karel Jarolím.

Nejistý je ale start stopera Tomáše Sivoka. Nejzkušenější hráč současného výběru už sice doléčil zranění lýtka, ale jeho klub Bursaspor si nepřeje, aby nastoupil. Situaci tak řeší vedení reprezentace. "V klubu nechtěli, abych jel. Ale v současné době necítím žádné riziko, chci hrát," uvedl Sivok.

Jarolím dnes k 18 původně nominovaným hráčům dodatečně povolal další pětici. Vedle útočníka Krmenčíka se záložníkem Barákem si místo v týmu vysloužili další tři středopolaři Jaromír Zmrhal ze Slavie, David Pavelka z turecké Kasimpasy a plzeňský Jan Kopic.

Páteční zápas s Norskem v Praze v Edenu bude pro český tým mimořádně důležitý. V úvodních třech utkáních kvalifikační skupiny získali Jarolímovi svěřenci jen dva body po domácích bezbrankových remízách se Severním Irskem a Ázerbájdžánem a prohře 0:3 v Německu a k oživení postupových šancí nutně potřebují zvítězit. Proti Dánsku nastoupí reprezentace příští úterý v Mladé Boleslavi.

Český celek zahájí přípravu dnešním podvečerním tréninkem na Strahově. "Moc času není, musíme toho stihnout hodně. Je to rozdělené na dvě skupiny. Hráči, kteří hráli včera, mají trošku jiný program než ti, co hráli v sobotu. Od středy začneme jakoby společně. Zítra dopoledne bude ještě video, kde si řekneme, co od zápasu s Norskem budeme očekávat," uvedl Jarolím.

Zaměřit se chce hlavně na zlepšení ofenzivy, protože národní celek v kvalifikaci ještě neskóroval. "Bude důležité, abychom šli za tím gólem. Takže především ta ofenzivní fáze, ale nemůžeme podcenit ani obranu, abychom byli organizovaní, a standardní situace. Ve čtvrtek už máme předzápasový trénink, je to opravdu krátká doba," uvedl Jarolím.