Příznivci národního týmu nebudou svou přítomností na domácích zápasech podporovat jen hráče, ale nákupem vstupenky také nemocné děti. A reprezentace se zapojí i jiným způsobem. Třeba návštěvami nemocnic – tak jako ve čtvrtek v Motole.

„Cílem české reprezentace nemá být jen získávání bodů v soutěžních zápasech, ale také pomoc potřebným mimo fotbalové trávníky. Proto jsme spustili tento projekt, který se snaží ulehčit situaci nemocným dětem. Chceme, aby v případě spolupráce s Kapkou naděje šlo o dlouhodobé a pevné partnerství,“ vysvětlil Michal Jurman, ředitel Oddělení komunikace Fotbalové asociace České republiky.

Ten už v březnu předal Kapce naděje symbolický šek na sto tisíc korun. Tato částka pomůže konkrétně dětskému onkologickému oddělení nemocnice v Motole.

„Děkuji fotbalové asociaci za důvěru a obrovskou chuť s Nadačním fondem Kapka naděje spolupracovat. Být oficiálním charitativním partnerem fotbalové reprezentace je pro nás ctí a moc si této příležitosti vážíme,“ řekl ředitel Kapky naděje Jan Fischer.

A jak bude projekt přesně fungovat? Hlavní myšlenka je jednoduchá. Fotbalová asociace věnuje Kapce naděje část příjmů ze vstupného na domácích zápasech. Platí tedy, že čím víc fanoušků přijde, tím větší finanční podpora bude.

„Ten projekt je v mnoha ohledech unikátní. Už třeba právě tím, že hnacím motorem jsou samotní fanoušci. Ti svou účastí na stadionu podpoří nejen českou reprezentaci, ale navíc pomůžou dětským onkologickým pacientům. A kromě finanční podpory počítáme taky s návštěvami hráčů v nemocnicích a zároveň vyrazíme s dětmi na zápasy a tréninky českého národního týmu,“ upřesnil Fischer.

První návštěva v nemocnici už proběhla. Trenér Jaroslav Šilhavý a obránci Ondřej Čelůstka a Filip Novák byli v Motole.

„Snad jsme dětem udělali alespoň trochu radost. Dali jsme jim nějaké dárky a slyšeli různé příběhy. Zaujal mě třeba kluk, který chce být slavný youtuber. Ukazoval mi i nějaká videa. Tak snad se mu ten sen jednou vyplní,“ popisoval Filip Novák.

A Ondřej Čelůstka doplnil: „Silný byl příběh Patrika. Je z dětského domova a jeho situace v rodině není moc pozitivní. Nemá to jednoduché. Jsem rád, že i on byl jedním z těch, kterým jsme mohli udělat alespoň trochu radost.“

Podobné akce budou pokračovat v rámci každého reprezentačního srazu, a to po celé republice.

„Myslím, že budu mluvil za celý tým, když řeknu, že nám se ten projekt strašně líbí. Tohle je to nejmenší, co můžeme udělat pro ty, kteří to skutečně potřebují. Snad se to bude líbit i fanouškům, kteří projekt podpoří už samotnou návštěvou našich zápasů,“ dodal trenér Jaroslav Šilhavý.