Vršovičtí chtějí v zimní přestávce přivést čtyři hráče, z toho dva do útoku. Stoper Martin Latka dostal dlouhodobou nabídku a vzal si čas na rozmyšlenou do 15. prosince. O možném konci trenéra Petra Rady se na úterní schůzce nejednalo, kouč má nadále podporu vedení.

"Hráči Frejlach, Cicman a Milutinovič si musejí hledat nové angažmá a již nebudou v zimní přípravě. Navíc Zákostelský a Veselý budou uvolněni pro potřeby juniorky nebo na hostování. S velkou pravděpodobností není tento výčet konečný a v lednu mohou nastat další odchody," řekl ve středu novinářům sportovní ředitel klubu Miroslav Držmíšek.

Slavia má po šestnácti kolech pouze tříbodový náskok na předposlední příčku, pozice kouče Rady je ale stále pevná. "Nebylo na pořadu dne, že bychom diskutovali o trenérovi nebo realizačním týmu. Trenér předložil vedení rozsáhlou analýzu, kde podrobně rozebral výkonnost týmu i jednotlivců. Má od nás maximální podporu," uvedl Držmíšek.

Přijít mají čtyři kvalitní posily

Aby se Slavia zvedla z nynějšího jedenáctého místa v tabulce, plánuje její vedení získat v přestávce čtyři kvalitní hráče. "Jednoho do defenzivy, jednoho do zálohy a minimálně dva do útoku. Představa je taková, že půjde o hráče, kteří přijdou a pomohou. Nejde, abychom vodili další talentované hráče, kterých máme dost," prohlásil Držmíšek.

Konkrétní jména zatím zveřejnit nechtěl, spekuluje se ale například o tom, že by do Edenu mohl zamířit útočník Martin Fenin z druholigové německé Chotěbuzi, který se zotavil z psychických problémů a zranění hlavy způsobené pádem z okna. Podle Držmíška by bylo ideální, kdyby nové posily už na začátku ledna mohly naskočit s týmem do přípravy.

Latka dostal od Slavie nadstandardní nabídku

Stále není jisté, zda ve Slavii zůstane stoper Latka, jemuž končí smlouva a už delší dobu je o něj zájem ze zahraničí. "Martin dostal na schůzce s generálním ředitelem nabídku dlouhodobého kontraktu ve Slavii a myslím, že je nadstandardní nabídka. Poprosil o čas do 15. prosince," uvedl Držmíšek.

Vedení si podle něj dobře uvědomuje, že Slavia nemá daleko k sestupovým příčkám. Za zlomový zápas označil Držmíšek domácí duel 13. kola s Plzní, který červenobílí prohráli po vlastním gólu 0:1. Poté následovaly v závěru podzimu ještě další tři porážky.

"Po vítězství v devátém kole nad Spartou jsme si všichni mysleli, že jsme zpátky tam, kde jsme chtěli být. Pak přišel zápas s Plzní. Nejen že jsme prohráli vlastním gólem, ale sedm hráčů dostalo karty, pak přišla zranění a nabalilo se to," řekl Držmíšek.

"To hodnocení podzimu je hrozně moc ovlivněné těmi posledními čtyřmi prohrami. Z toho byli tři soupeři, s nimiž jsme měli bodovat. Mužstvo v průběhu podzimu prokázalo konkurenceschopnost se silnými týmy, ale propáslo ty poslední čtyři zápasy. Kdybychom porazili Baník a vyhráli jeden z duelů v Budějovicích a Hradci, tak jsme pátí šestí a vůbec bychom se o tomhle nebavili," dodal Držmíšek.