Zatímco Slavia, Sparta a další přední kluby už mají svůj vstup do letošní sezony za sebou, většina fotbalového národa čeká. Ale už ne dlouho. Nižší soutěže se leckde rozehrají už o tomto víkendu. Proto jsme připravili speciální přílohu, která je součástí čtvrtečního vydání Deníku.

Mimochodem, jedním z lákadel je netradiční pohled na "rodinná pouta". Věděli jste, že Michal Bílek má takřka stejně vypadajícího bratra, jenž také trénuje? 

Rozhovor s Martinem Jiránkem

Pochopitelně sázíme dál na rozhovory. Jednou z tváří přílohy je někdejší reprezentant Martin Jiránek, jenž kope na Kutnohorsku.

Další zajímavosti o amatérském fotbale z vašeho regionu najdete v příloze Fotbalový deník, která vychází jako součást Deníku ve čtvrtek 29. července.Další zajímavosti o amatérském fotbale z vašeho regionu najdete v příloze Fotbalový deník, která vychází jako součást Deníku ve čtvrtek 29. července.Zdroj: Deník

„Jsme atrakce,“ směje se hráč, který roky strávil v Itálii, Rusku a Anglii. Nyní, ve dvaačtyřiceti letech, jej najdete ve třetí třídě, kde hájí dres Červených Janovic. A nejen on - vždyť vedle něj stojí v sestavě sám velký Tomáš Řepka, bývalý útočník Sparty Václav Kadlec, muž omlácený i německou Bundesligou. K nim navíc nyní přibylo další známé jméno, forvard Roman Bednář. Dohromady napočítá vesnický tým 101 startů v národním mužstvu. To je unikát.

Martine, hrajete pro žízeň?
Ale jo. (směje se) Ale především mám fotbal pořád rád, je to můj život.

Ambice máte vysoké, že?
Jasně, chceme postoupit do okresního přeboru. Naposledy se to nepovedlo kvůli covidu…

… pokračování najdete ve Fotbalovém deníku