Ač má už po sedmdesátce, byl Roland Thompson, kterému jeho přátelé říkají „Roley“, velice čiperným dědou. Vždyť ještě před rokem hrál za svůj tým The Ancient Mariners fotbal. Jenže právě na hřišti mu loni v dubnu přímo během zápasu přestalo bít srdce.

„Vzpomínám si, jak ke mně letěl míč a padl mi k nohám. Najednou všechno zčernalo…,“ vypráví dvaasedmdesátiletý chlapík. K sobě přišel o dva dny později. Až tehdy se dozvěděl, že zástavu utrpěl hned čtyřikrát. S trochou nadsázky se tedy dá říct, že čtyřikrát zemřel.

Měl velké štěstí. Na hřiště se dostal zdravotník, který jej okamžitě resuscitoval a vytrval do té doby, než dorazila záchranka. „Zaklepal jsem na dveře smrti. A ona neodpověděla… Vrátil jsem se, zjevně ještě nenastal můj čas,“ vypráví s pokorou.

Roland nejen, že přežil, ale nyní se dokonce vrátil zpět k fotbalu. „Nemohu dostatečně poděkovat své rodině za to, co pro mě udělali. Byli u mě v opravdu těžkém období mého života,“ nešetří slovy díků.

A jaké jsou jeho pocity po návratu na trávník? „Bál jsem se, když jsem se vrátil a začal hrát. Šest měsíců jsem se doma zotavoval bez tréninku. Prvních pár zápasů jsem na sebe nesměl příliš tlačit,“ ví dobře.

„Být ve stejném týmu s lidmi, kteří mi zachránili život, je úžasné,“ přiznal dojatý Roland.