Ke zraněným (Kalvach, Kopic, Hejda, Čermák) přibyl ve čtvrtek i francouzský kanonýr Beauguel, jenž si na středečním tréninku natáhl sval. A tak ho zastoupili obránci. Už po deseti minutách převzal Řezník na hraně ofsajdu Janoškův parádní lob za obranu, zpracoval ho pro Havla, který otevřel skóre.

I po vstřeleném gólu se viktoriáni tlačili před branku soupeře, ale v 17. minutě jim zatrnulo, když střela Wildschuta zazvonila o tyč.

Ubong Ekpai ze Slavie (vlevo) po promarněné šanci proti Legii Varšava.
Jen remíza. Dotahování stálo Slavii síly, o Evropskou ligu ještě musí bojovat

Ve zbytku první půle měli navrch domácí, ale žádnou velkou šanci nevytěžili. Chorý střihl nůžkami naprázdno a zpětnou přihrávku Kaši po výletu před branku soupeře odkopl Yougo.

Po půli hosté vyrovnali hru, ale dvakrát byl v akci Šulc, jenže při úniku si nepokryl míč a chvilku na to střílel vysoko nad bránu. I pod druhý plzeňský gól se výrazně podepsal obránce Řezník, který svému strážci nasadil stylové jesle. Následnou ránu Buchy gólman vyrazil jen před Mosqueru, který poslal míč do odkryté sítě – 2:0.

Kolumbijský fotbalista mohl o chvíli později přidat třetí branku, ale hostujícího gólmana tentokrát zachránilo břevno. Téměř sedm tisícovek fanoušků už míč v síti nevidělo, a to ani po pokusu střídajícího Hybše, jehož projektil z přímého kopu brankář bulharského týmu vyrazil.

Základ? Dobrá defenziva

„Těžký zápas, kvalitní soupeř. Ale my makáme jeden za druhého, jsme jeden tým. Základem je dobrá defenziva. Věděli jsme, že křídla moc nebrání, měli jsme chodit přes ně. Nevybavuji si, že by měli až na tu tyč, což byla střela z dálky, nějakou šanci,“ uvedl po zápase  autor prvního gólu Milan Havel.

Nový náhradní dres Manchesteru City.
Odvážili se být jiní. Výsledek? Nejhorší dresy v dějinách, zuří fanoušci

Na oslavy ale není příliš času, už v neděli hrají viktoriáni ligové utkání s Karvinou, které mají co vracet. Slezané totiž vloni v Doosan aréně zvítězili 1:0.

Viktoria Plzeň - CSKA Sofia 2:0 (1:0)

Branky: 11. Havel, 72. Mosquera. Rozhodčí: Martins – Campos, Teixeira (všichni Portugalsko). ŽK: 31. Carey, 90+2. Youga (oba Sofia). Diváci: 6859.
Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Kaša, Pernica, Havel – Janošek – Ba Loua (81. Kayamba), Šulc (75. Káčer), Bucha (90. Hybš), Mosquera (90. Brabec) – Chorý. Trenér: Michal Bílek.
CSKA Sofia: Busatto – Turicov, Mattheij, Antov, Mazikou – Geferson, Youga, Carey – Jomov, Caicedo, Wildschut (75. Charles). Trenér: Stojčo Mladenov.