Pražané na hřiště metali světlice, skandovali vulgární pokřiky a zničili plot stadionu. Královec zápas dvakrát přerušil a prostřednictvím hlasatele pohrozil, že třetí přestávka bude znamenat ukončení ostře sledovaného střetnutí. Na předčasný hvizd ale nenašel odvahu.

ČTĚTE TAKÉ: Policie zadržela dva příznivce Sparty, hajlovali. Řeší i výtržnosti na stadionu

Sparťané na sever Čech přijeli po vlastní ose, ale i speciálním vlakem, který pro ně vypravil jejich klub. Mezi třinácti tisíci fanoušky jich byly na Stínadlech dobré čtyři tisícovky. Sektor 34, v němž se shromažďují členové Oficiálního fanklubu FK Teplice, byl kvůli invazi Pražanů přemístěn do rohu stadionu.

Příjezd fandů "rudých", jejichž miláčci mohli v případě výhry slavit po čtyřech letech zisk mistrovského titulu, zaktivoval stovky policistů. Pochod na stadion se obešel bez větších indidentů, rvačka se však strhla v restauraci Slavie.

Samý začátek duelu "ozdobily" dýmovnice a světlice, které na stadionu vytvořily kouřovou clonu, hned v úvodu byl proto zápas přerušen, pomohl proslov kapitána Davida Lafaty.

Pyrotechnika a vulgarismy

Ke druhému přerušení došlo poté, co nechvalně proslulí sparťanští fans vulgárně uráželi předsedu FAČR Miroslava Peltu. To už žlutomodří vedli gólem Litsingiho 1:0. Královec neváhal a hráče obou týmů poslal na deset minut do kabin.

Mezitím sparťanskému kotli šel domlouvat trenér Letenských Vítězslav Lavička. Sotva došel pod dav rozvášněných příznivců, přistála mu u nohou dýmovnice. Oblíbenému trenérovi se nakonec podařilo hordu divokých fandů uklidnit, utkání mohlo pokračovat. Krátce na to daly Teplice druhý a záhy i třetí gólů. "Ta přerušení nám pomohla," přiznali tepličtí hráči. Fotbalisté Sparty se naopak na své fandy zlobili.

V dalším průběhu zajímavého duelu diváci ze sektoru pro sparťany několikrát použili pyrotechniku, s blížícím se závěrem sílily i jejich vulgarismy. Domácí kotel sice zapálil dýmovnice, na rozdíl od hostujících fanoušků je ale nehodil na hrací plochu. Tepličtí příznivci se přidali i pokřiku "Pelta ven!", k vulgarismům se ale nesnížili.

Konec ještě před dovršením 90. minuty

Během druhého poločasu začala některá sparťanská individua demolovat ochranný plot na teplickém stadionu. Jejich narůstající agrese ale Královce k předčaskému odpískání zápasu 27. kola, které by pravděpodobně znamenalo konutmaci v neprospěch Sparty, nepřiměla.

Mezinárodní sudí Královec ale odpískal konec ještě před vypršením 90. minuty. To už ze sparťanského kotle opět létaly na hrací plochu světlice a v hledišti plály dýmovnice. Po prolomení bariéry navíc hrozilo vniknutí diváků na hrací plochu. V útrobách stadionu byli připraveni těžkooděnci, kteřý by měli za úkol pravidla porušující fanoušky zpacifikovat.