Šilhavý, jemuž končí u reprezentace smlouva 31. července, nesplnil cíl v podobě postupu na šampionát do Kataru. Jeho svěřenci v semifinále play off prohráli ve Švédsku 0:1 po prodloužení a neprošli do finále baráže proti Polsku, které následně Seveřany vyřadilo.

Šedesátiletý kouč bezprostředně po následném přípravném utkání ve Walesu a remíze 1:1 nechtěl nad budoucností spekulovat s tím, že jasněji bude po schůzce s Fouskem. V případě změny na trenérském postu by podle spekulací médií mohl být nástupcem na lavičce národního týmu mimo jiné bývalý svazový předseda Ivan Hašek.

Trenér Jaroslav Šilhavý
Hlas fotbalové komunity: Šilhavý má zůstat trenérem reprezentace

"Potvrzuji, že jsem se s trenérem Šilhavým sešel, schůzka proběhla již minulý týden. Ale scházíme se nadále průběžně, je to naprosto normální a přirozené," uvedl pro česká média Fousek. "Vzhledem k opakujícím se mediálním spekulacím nebudeme záležitost trenéra reprezentace komentovat až do chvíle, než bude jasný a konkrétní výstup," doplnil Fousek.

Jasněji podle něj nebude ani po čtvrtečním zasedání výkonného výboru FAČR. "Ve čtvrtek bude sice jednat výkonný výbor, ale půjde o mimořádné zasedání, které bude primárně věnováno finančním záležitostem a rozpočtování. Určitě nebude rozhodovat o otázce reprezentačního trenéra," prohlásil Fousek.

Měl by Jaroslav Šilhavý dostat šanci dál vést náš fotbalový národní tým? Abychom se všichni nedivili tomu, pokud bude on tím prvním, kdo tuto variantu odmítne.
Glosa: Fotbalová reprezentace není zahrádkářský spolek. Nebo ano...

K situaci kolem reprezentace se vyjádří i nově vzniklá Sportovní rada FAČR, které předsedá bývalý hráč národního týmu Vladimír Šmicer. "Její pohled budeme chtít znát, ale v mantinelech poradního orgánu. Otázka proto nezní, zda má trenér Šilhavý setrvat, ale budeme chtít znát řadu názorů na reprezentaci," dodal Fousek.

Šilhavý převzal reprezentaci v září 2018 po Karlu Jarolímovi a tehdy tápající mužstvo pozvedl. Vloni v létě došel s týmem nečekaně až do čtvrtfinále Eura, na vytoužený postup na mistrovství světa ale nedosáhl.