Oba týmy postoupily do osmifinále Evropské ligy. Oba měly štěstí, své soupeře výrazně nepřehrávaly.

Přesto jsou v Lyonu opatrní. "Když dokázali vyřadit Šachtar Doněck, tak je jasné, že jde o kvalitní tým," citoval server L'Equipe útočníka Bafétimbiho Gomise, který má navíc s českým fotbalem osobní zkušenost. "Kdysi v Saint-Étienne mě trénoval Ivan Hašek," přidal.

Možná si před zápasem ve Francii vzpomenou na debakl, který Olympique před deseti lety uštědřil Spartě. Mnozí hráči si určitě vzpomenou na minulou sezonu - tehdy hráli znovu proti Spartě (vyhráli 2:1 a remizovali 1:1).

Ale zpět k současnosti. Lyon hrál také proti soupeři z Ukrajiny. V úvodním utkání v Oděse uhrál bezbrankovou remízu a o postupu sedminásobného francouzského mistra tak rozhodla jediná branka dvojzápasu. Deset minut před koncem ji vstřelil Alexandre Lacazette, který po čtyřech minutách využil přesilovku po vyloučení hostujícího Jevgenije Zubejka.

"Nebyl to náš nejlepší zápas, ale naštěstí jsme v pravou chvíli dali gól a splnili úkol, kterým byl postup. " uvedl Gomis.

Lyon už není tak silný jako kdysi. Další důkaz? Je až šestý v tabulce francouzské ligy. "V posledních týdnech jsme odehráli lepší zápasy, ale nejdůležitější bylo projít dál. Pomalu ale jistě se rozjíždíme a chceme dojít co nejdál," přidal obránce Samuel Umtiti.

"Po dvou náročných zápasech je to velmi sladký postup. Každý viděl, že Ukrajinci nás hodně trápili," prohlásil trenér Lyonu Rémi Garde. "Teď nás čeká Plzeň, která překvapivě vyřadila velezkušený Šachtar Doněck. Na soupeře se připravíme a zkusíme postoupit," uvedl.

Kouč Černomorce Roman Grygorčuk byl z vyřazení zklamaný, hráče Oděsy však pochválil.

"Jsem na ně obrovsky pyšný, protože jsme vítězství a postup měli na dosah," řekl. "Po vyloučení už to bylo těžké, navíc jsme dostali i některé velmi přísné žluté karty. Ale celkově jsem s výkonem spokojen," dodal.