Bizarní scény se začaly odehrávat v 10. minutě, kdy zápas zastavili brazilští úředníci. Podle nich měli čtyři fotbalisté Argentiny z anglické ligy zamířit v souladu s opatřeními proti šíření koronaviru do karantény.

Ilustrační foto.
Zešílel? Rozhodčí vytasil červenou kartu, potom i nabitou zbraň a vystřelil

Na hřišti propukl chaos. Hráči obou týmů v čele s Lionelem Messim a Neymarem se shromáždili na okraji hřiště a společně diskutovali. Argentinci po chvíli odešli do kabin. Rozhodčí po hodině zápas ukončili. "O dalších krocích rozhodne disciplinární komisi FIFA," oznámila jihoamerická federace CONMEBOL.

Čtveřici prý už pár hodin před výkopem nařídili jít do karantény. Emiliano Martínez a Emiliano Buendía z Aston Villy ani Giovanni Lo Celso a Cristian Romero z Tottenhamu se ale jejich pokynem neřídili a tři z nich nastoupili v základní sestavě.

Podle brazilských pravidel musí návštěvníci, kteří byli ve Velké Británii 14 dní před vstupem do země, po příjezdu na 14 dní do izolace.

Lionel Messi během zápasu s Islandem.
VIDEO: Hororový zákrok. Messi jen se štěstím vyvázl bez zlomené nohy

Brazilská agentura pro zdravotnický dohled Anvisa oznámila, že všichni čtyři hráči z Premier League po příletu do Sao Paula imigračním úředníkům tvrdili, že v poslední době nebyli v Británii ani jiné zemi, kterou má Brazílie na červeném seznamu kvůli zvýšenému riziku nákazy covidem-19.

"Anvisa považuje tuto situaci za vážné zdravotní riziko, a proto pověřila místní zdravotní úřady uvalením okamžité karantény na hráče, kteří se tu nesmí nijak pohybovat a musí jim být zakázán pobyt na brazilském území," uvedla agentura.