Do první větší šance se v deváté minutě dostala Sparta. Brankář Hroššo přodloužil míč z rohového kopu jen k Šuralovi, který ho však v pádu nepřekvapil. V patnácté minutě hosté několikrát zaváhali v šestnáctce a málem inkasovali. Koubek konečky prstů vytáhnul Tetourovu střelu na tyčku a osamocený Olayinka z dorážky trestuhodně minul.

Sparťané hledali správný rytmus

Sparťanům se nedařilo najít správný rytmus, jakoby měli stále v nohách čtvrteční odvetu 4. předkola Evropské ligy se Sönderjyske (3:2). Ani Dukla ve třicetistupňovém vedru nedokázala své akce dotáhnout do konce.

Letenští znovu zahrozili až v závěru poločasu, kdy hlavičku Zahustela zblokoval Podaný a dorážku Juliše zase nepustil k Hroššovi další bránící hráč Považanec.

V úvodu druhé půle domácí pohrdli další obrovskou šancí. Míč po dlouhém autu propadl k volnému Štetinovi, který zblízka zamířil nad břevno. O chvíli později slovenský stoper těsně minul tvrdou ranou z přímého kopu.

Střelec Frýdek

Sparta se sice po změně stran herně trápila, ale v 58. minutě se trochu šťastně ujala vedení. Z velké dálky napřáhl Frýdek, na jehož pokus tečovaný Považancem si Hroššo sáhnul, ale zastavit ho nedokázal.

Se Šuralovou hlavičkou už si gólman Dukly poradil lépe, později Hroššo další Frýdkovu ránu vyrazil. Hosté výrazně ožili a snažili se o pojistku. Tu ještě nepřidal Šural, když ho vychytal Hroššo.

Sparta vedla

Úspěšnější už byl v 78. minutě Frýdek, který v šestnáctce převzal přihrávku od Váchy a po otočce se prosadil umístěnou střelou. Sparťanský záložník tak zdvojnásobil svou dosavadní střeleckou bilanci v lize.

Dukla v závěru letenského soupeře zatlačila, jenže Koubek dvakrát skvěle vychytal střídajícího Manziu a i ve čtvrtém ligovém utkání za Spartu udržel čisté konto..

Dukla Praha – Sparta Praha 0:2 (0:0)Branka: 58. a 78. Frýdek. Rozhodčí: Proske – Arnošt, Černý. ŽK: Kušnír – Frýdek. Diváci: 6243.

Sestavy:
Dukla: Hroššo – Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný – Hanousek, Považanec, Tetour (68. Juroška) – Olayinka (82. Preisler), Beauguel, Čajič (68. Manzia). Trenér: Šilhavý.
Sparta: Koubek – Karavajev, Holek, Costa, Kadlec (70. Brabec) – Vácha, Frýdek – Zahustel, Lafata (68. Mareček), Šural – Juliš (80. Pulkrab). Trenér: Ščasný.