Rozruch kolem Davida Beckhama vzrůstá. Hvězdný fotbalista se v posledních dnech vůbec netajil tím, že by své krátkodobé hostování v AC Milán rád proměnil v přestup.

Komu se to ovšem pranic nezamlouvá, je přirozeně Beckhamův současný zaměstnavatel. Los Angeles Galaxy s anglickým záložníkem počítá pro blížící se sezonu zámořské MLS.

Šéf společnosti AEG (ta Galaxy vlastní) Tim Leiweke dal jasně najevo, že nabídka, která z Milána přišla, je příliš nízká. Podle některých zpráv hodlá americký klub za Beckhama požadovat až dvacet milionů dolarů (necelých půl miliardy korun).

„Obdrželi jsme nabídku. Ta byla zamítnuta,“ konstatoval v listu Los Angeles Times Leiweke. „Samozřejmě pokud bude chtít David dokončit sezonu v AC Milán a ten nám nabídne dostatečnou kompenzaci, můžeme jednat,“ dodal.

Podle Leiwekeho ale Galaxy Beckhamovy služby potřebují a stojí o ně. „Je podstatnou částí mužstva a chceme ho přivést zpátky,“ říká majitel klubu, který v loňské sezoně nedokázal postoupit do play-off. To teď chtějí v Los Angeles změnit.

„Dali jsme Milánu jasně najevo, že 9. března očekáváme Davidův návrat. S tím oni souhlasili a vědí, že máme s Beckhamem smluvu,“ upozorňuje Leiweke. Podle něj je teď míč na milánské straně hřiště a zaleží na AC, jaký učiní další krok.

„Je nám jasné, jak teď Beckhama těší hrát za jeden z nejpopulárnějších klubů světa. A také chápeme, že je pro něj těžké vrátit se odtamtud do týmu, který loni nepostoupil do play-off,“ je si Leiweke vědom fotbalistovy motivace.

Beckham podle Leiwekeho logicky touží hrát v AC Milán, kde je více fotbalových hvězd než v celé MLS dohromady. Ale zároveň se nehodlá smířit s tím, že na jeho odchodu bude Galaxy tratit. A to jak sportovně, tak i obchodně, protože Beckham je skvělá obchodní značka…

„Chceme, aby ten humbuk, cirkus a zoo okolo skončil,“ shrnul Leiweke celou týdny se vlekoucí kauzu.