Po hřištích anglické Premier League běhá málo hráčů, jako je on. O tom jsou přesvědčeni i diváci televize Prima, kteří ho zvolili nejlepším pravým bekem jedné z nejprestižnějších fotbalových lig světa.

První krůčky v hadrových kopačkách udělal v Bury, předměstí Manchesteru. A právě United organizovali v červenci roku 1991 nábor talentovaných mladíků, kde jim nezdolný a bojovný Gary učaroval na první pohled.

Netrvalo dlouho, konkrétně osmnáct měsíců, a nadějný fotbalista podepsal v klubu, jenž se mu stal osudným, první profesionální kontrakt. Během několika let se z talentovaného hráče stal symbol Manchesteru United.

Titul anglického mistra, vítěz milionářské Ligy mistrů či slavného F. A. Cupu. Neville se může pyšnit sbírkou cenných trofejí, na které stojí fotbaloví hráči fronty.

„Už od EURA 96 je Gary Neville vynikající. Tenkrát mu bylo jen jednadvacet a hrál jako starý mazák. Teď je o deset let starší a myslím, že díky svým kvalitám a fyzické kondici může klidně ještě čtyři roky hrát. Po pravé lajně běhá jako nikdy předtím. Myslím, že je teď lepší než kdy jindy. Bude tedy nějakou chvíli trvat, než se někomu z nás mladých podaří dostat na místo pravého obránce,“ vyjádřil mladý bek Fulhamu Liam Rosenior svůj obdiv k dlouholeté opoře Anglie za všechny mladé naděje.

A kapitán Manchesteru United je jistě nezklame. Jeho fotbalová kariéra je totiž vzorným příkladem pro každého kluka, jenž miluje kulatý nesmysl.

nejlepší hráči Premier League

podle diváků TV Prima Pravý obránce:

1. Gary Neville (Manchester United/Anglie)
2. Emmanuel Eboué (Arsenal/Pobřeží slonoviny)
3. Ricardo Carvalho(Chelsea/Portugalsko)

Sobotní přenos Primy, v 16.00: Chelsea – Portsmouth O levém obránci můžete hlasovat na telefonním čísle 900 90 09 od zahájení sobotního přenosu do čtvrteční půlnoci. Výherci dostanou míče a dresy anglických týmů.