„Se sezonou 2022/23 končí i má profesionální kariéra. S tímto rozhodnutím jsem do této sezony šel. Pochopitelně jsem si přál loučit se na hřišti. Nicméně jak to v životě a zejména ve sportu bývá, málokdy jde vše dle plánu,“ uvedl Gebre Selassie na sociální síti.

Theodor Gebre Selassie
Dítě se nemá trápit tím, jestli táta vyhraje, nebo ne, říká Gebre Selassie

„I přesto jsem si vnitřně jistý, že je to pro mě správné rozhodnutí. S vědomím toho, že kdybych chtěl, ještě na to mám. Končit za situace opačné bylo a je pro mě nepředstavitelné,“ doplnil pravý bek, který v uplynulé sezoně dělal v Liberci kapitána.

Gebre Selassie začínal s fotbalem ve Velkém Meziříčí, působil také v Jihlavě a pražské Slavii, s níž získal dva ligové tituly. Mistrovský primát si připsal i v Liberci, nejdelší část kariéry pak strávil v Brémách, za které hrával v letech 2012 až 2021.

Karel Jarolím a obránce Theodor Gebre Selassie se potkali i v reprezentaci.
Gebre Selassie: Za spory s Jarolímem jsem zpětně vděčný, Brémy byly jiný svět

Předloni v létě se vrátil do Slovanu. Před rokem se Severočechy prodloužil o další sezonu smlouvu, tentokrát se už ale rozhodl nepokračovat. V české lize si Gebre Selassie připsal 154 startů a devět branek, za reprezentační "áčko" má na kontě 54 zápasů a tři góly.