Sparta měla proti skotskému šampionovi zavřený stadion kvůli rasistickému chování části příznivců k záložníkovi Monaka Aurélienu Tchouaménimu v srpnovém utkání 3. předkola Ligy mistrů. Díky výjimce mohlo na stadion 10.879 dětí ve věku od šesti do 14 let s doprovodem. Každý Kamarův kontakt s míčem doprovázelo bučení v reakci na události v březnovém osmifinále Evropské ligy se Slavií, po němž obvinil obránce Ondřeje Kúdelu z rasismu a napadl ho v útrobách stadionu. Záložník Rangers čtvrteční zápas po druhé žluté kartě nedohrál. Sparta vyhrála 1:0.

Malí fotbalisté z FK Náchod si užili zápas mezi Spartou a Rangers.
Spor o bučení. Rasismus to nebyl, říká trenér dětí. Kauzu řeší i čeští ministři

"Během zápasu jsem si ničeho nevšiml. Soustředil jsem se na zápas a taktické změny, protože jsem se nás snažil otočit zápas, v němž jsme prohrávali," řekl po utkání jednačtyřicetiletý Gerrard.

O den později zcela otočil. "Teď už jsem si toho plně vědom. Díval jsem se na zápas se zapnutým zvukem a překvapilo mě, že jsem si toho během utkání nevšiml," citovala britská média bývalého kapitána anglické reprezentace a Liverpoolu.

Děti na zápase Sparty proti Glasgow Rangers.
Útoky na naše děti? Zbabělost a šikana, zuří Sparta. Kamara ji spojil s rivalem

"Bylo mi řečeno, že se s tím Rangers obrátí na UEFA. Myslím si, že už se tak stalo, kola se dala do pohybu. Sám budu určitě tlačit, aby se tak stalo. Bohužel tresty nejsou dostatečné. Už po utkání jsem říkal, že se proti tomu musí dělat víc. Jedině tak se to vymýtí, protože tresty nejsou vůbec přísné," uvedl Gerrard.

Promluvil si i s Kamarou. "Konverzace zůstane mezi námi. Glen je v pořádku. Jsem si jistý, že je stejně jako já zklamaný. Je na čase, aby se do věci vložily úřady a klub a my se mohli soustředit na nedělní ligový zápas s Hibernian," konstatoval Gerrard.

Sparta v Evropské lize porazila Glasgow Rangers.
Bučení českých dětí na Kamaru? Překvapený nejsem, reagoval kouč Rangers

Sparta se důrazně ohradila proti útokům na dětské fanoušky a odmítla obvinění z rasismu. Pražané se pozastavili i nad "zoufalými útoky" právníka Aamera Anwara, který zastupuje Kamaru. Letenský klub požádal zástupce Rangers, aby pomohli zastavit xenofobní atmosféru vůči dětem a Česku. Za Spartu se postavil i její úhlavní rival Slavia. Kvůli urážkám českých dětí v médiích a na internetu si ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) na pondělí předvolá britského velvyslance.