Právě proti londýnskému celku totiž už v únoru představí v prvním jarním kole vyřazovací části Evropské ligy švédský celek Malmö FF. Tam to zkušený gólman už dobře zná, právě odsud se totiž před sedmi lety vrátil do českého fotbalu. 

Už tehdy okusil atmosféru významných mezinárodních utkání. V třetím předkole Ligy mistrů se Malmö utkalo s Glasgow Rangers a přes slavného skotského soupeře dokázalo postoupit. Těsně před branami milionářské soutěže ale týmu Dušana Melichárka vystavilo stop chorvatské Dinamo Záhřeb. 

V Malmö stihl kromě šesti zmíněných startů v předkole Ligy mistrů odchytat o přes tři desítky ligových duelů. V pětatřiceti letech se do známého prostředí vrací. A to i navzdory tomu, že v Brně měl smlouvu ještě na dva a půl roku. Po podzimní části Fortuna ligy však v klubu skončil. "Cítím se skvěle, že se vracím. Nečekal jsem, že se ještě někdy vrátím do Malmö," přiznal brankář pro webové stránky Malmö.

Brankář Dušan Melichárek.
Odcházející Melichárek: Důvod? Nevím. Majitel i trenér mi každý řekl něco jiného

Melichárek ani po dobu svého působení v českém fotbale na švédský klub nezapomněl. "Během těch let jsem sledoval novinky v klubu. Čas od času jsem byl v kontaktu s Jonniem Fedelem a Johanem Dahlinem. Jsme přátelé a byli jsme tu spolu. Těším se, až se s nimi znovu setkám," neskrýval Melichárek.

A radost z jeho návratu mají i v klubu. "Dušan je dobrý brankář, který získal spoustu zkušeností, když pravidelně hrál v České republice. Jsme rádi, že jsme posílili na brankářské pozici," liboval si sportovní ředitel klubu Daniel Andersson, s nímž se Melichárek před lety ještě potkával na hřišti jako se spoluhráčem.

Melichárek opouští Zbrojovku
Melichárek nekončí kvůli úspoře ani konfliktům. Zbrojovka hledá hladové hráče