Byl to emotivní zápas. Rozhodčí rozdal celkem šest žlutých karet, z toho pět vyfasovali slávisté. Na lavičce Baníku byl jako možný žolík připraven i Milan Baroš, ostravský kouč jej ale z rukávu vytáhnout nemohl, protože krátce před poločasem se po diskuzi s rozhodčím a následné červené kartě musel poroučet i z prostor střídačky. 

To následovalo po situaci z pětatřicáté minuty, kdy Ngadeu upadl v pokutovém území po souboji s Procházkou a sudí Ardeleanu ukázal na značku penalty. Tu o pár chvil později proměnil Tomáš Souček. Těsně před půlí pak mohli změnit skóre Hrubý na straně Baníku a slávista Frydrych, ale stav se neměnil.

Druhá půle zůstala dlouho pozadu za tou první, v sedmašedesáté minutě ale slávistickým fanouškům poněkud zatrnulo po tečovaném pokusu Holzera, po němž míč těsně minul Kolářovu bránu.

Místo zdramatizování přišlo rozhodnutí. Masopust dostal přesnou přihrávku od Krále, nekompromisně poslal míč za záda gólmana Budínského a dal razítko na slávistický double, který přišel poprvé od roku 1942. „Pro nás to byl hrozně moc důležité. Double byl pro nás největší cíl už v zimě, dávali jsme tomu možná větší váhu než Evropské lize. Jsem hrozně šťastný, že jsme to dotáhli," zářil po závěrečném hvizdu trenér Slavie Jindřich Trpišovský v rozhovoru pro Českou televizi.

Uznale před Slavií kýval hlavou také ostravský kouč Bohumil Páník. „Kvalita Slavie je veliká, my jsme vystřelili jen ze standardních situací. V první půlce jsme byli bázliví, ve druhé jsme se to snažili zdramatizovat, ale na kvalitu Slavie v současné době nedosahujeme," připustil.

Pro Slavii ale nejde o konec sezóny. O víkendu ji ještě čeká prestižní pražské derby, kterým zakončí dlouhou soutěžní sezónu. Jak těžké bylo pro trenérský štáb po zisku titulu ukočírovat mistrovské oslavy? „Bylo to těžké v neděli, ale od pondělí jsme přesně věděli, jak to chceme. V neděli v jednu hodinu se všichni rozešli, teď dostanou dva dny volna," nastínil nejbližší program Trpišovský.