Byl to emotivní zápas. Rozhodčí rozdal celkem šest žlutých karet, z toho pět vyfasovali slávisté. Na lavičce Baníku byl jako možný žolík připraven i Milan Baroš, ostravský kouč jej ale z rukávu vytáhnout nemohl, protože krátce před poločasem se po diskuzi s rozhodčím a následné červené kartě musel poroučet i z prostor střídačky. 

To následovalo po situaci z pětatřicáté minuty, kdy Ngadeu upadl v pokutovém území po souboji s Procházkou a sudí Ardeleanu ukázal na značku penalty. Tu o pár chvil později proměnil Tomáš Souček. Těsně před půlí pak mohli změnit skóre Hrubý na straně Baníku a slávista Frydrych, ale stav se neměnil.

Druhá půle zůstala dlouho pozadu za tou první, v sedmašedesáté minutě ale slávistickým fanouškům poněkud zatrnulo po tečovaném pokusu Holzera, po němž míč těsně minul Kolářovu bránu.

Jan Kopic (vlevo) a Lukáš Pour známý pod přezdívkou T9Laky
Fotbalová Plzeň vstupuje do světa konzolových her

Místo zdramatizování přišlo rozhodnutí. Masopust dostal přesnou přihrávku od Krále, nekompromisně poslal míč za záda gólmana Budínského a dal razítko na slávistický double, který přišel poprvé od roku 1942. „Pro nás to byl hrozně moc důležité. Double byl pro nás největší cíl už v zimě, dávali jsme tomu možná větší váhu než Evropské lize. Jsem hrozně šťastný, že jsme to dotáhli," zářil po závěrečném hvizdu trenér Slavie Jindřich Trpišovský v rozhovoru pro Českou televizi.

Uznale před Slavií kýval hlavou také ostravský kouč Bohumil Páník. „Kvalita Slavie je veliká, my jsme vystřelili jen ze standardních situací. V první půlce jsme byli bázliví, ve druhé jsme se to snažili zdramatizovat, ale na kvalitu Slavie v současné době nedosahujeme," připustil.

Pro Slavii ale nejde o konec sezóny. O víkendu ji ještě čeká prestižní pražské derby, kterým zakončí dlouhou soutěžní sezónu. Jak těžké bylo pro trenérský štáb po zisku titulu ukočírovat mistrovské oslavy? „Bylo to těžké v neděli, ale od pondělí jsme přesně věděli, jak to chceme. V neděli v jednu hodinu se všichni rozešli, teď dostanou dva dny volna," nastínil nejbližší program Trpišovský.

Trénink fotbalové reprezentace před zápasem s Německem 28. srpna v Praze. Jiří Pavlenka.
Zamíří gólman Pavlenka na slavnou adresu? O jeho služby prý stojí Juventus