Baník totiž po senzační výhře 1:0 na Letné dokázal po šesti letech zdolat mistrovský celek Sparty. „Je to doopravdy krásný pocit zrovna tady na Letné vyhrát. Já dal navíc vítězný gól… Nic lepšího jsem ve fotbale zatím nezažil. Byl to můj nejdůležitější gól," vyznal se bezprostředně po zápase Ján Greguš.

Můžete popsat gólovou akci?
Všiml jsem si, že Sparta má zdlouhavější rozehrávku. Marek Matějovský váhal, kde přihraje míč a já toho využil. Vystihl jsem jeho přihrávku a běžel k brance. Pak jsem se už snažil hlavně trefit branku.

Mířil jste takhle k tyči?
Chtěl jsem to dát přesně tam. Jsem šťastný, že se mi to podařilo takhle trefit. Následná radost a euforie se doopravdy nedá slovy ani popsat. Hraju za Baník, pro který jsou vzájemné zápasy se Spartou výjimečné. Byl to jeden z nejkrásnějších momentů mé kariéry. A to hlavně proto, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Udržet nulu na Spartě ale lehké nebylo, většinu zápasu jste se bránili…
Klobouk dolů před kluky v obraně, jak zápas zvládli. Ale dobře jsme dozadu hráli všichni, dobře chytal i Jirka Pavlenka.

Klíčový moment nastal asi těsně před přestávkou, když Lafata z trestného kopu trefil tyčku.
S tím musím souhlasit, stálo tam při nás i štěstí. Dostat gól do šatny by asi bylo hodně nepříjemné. Když ale chcete vyhrát na Spartě, musíte mít i štěstěnu na své straně (úsměv). Ve druhém poločase měli domácí tlak, ale vyložené šance už neměli. Hráli jsme obětavě, bojovali a nakonec to udrželi.

V Praze jste hráli v úvodu ligy už potřetí. A vyhráli na půdě mistra, kde se to vůbec nečekalo…
Před zápasem jsem si říkal, že do třetice všeho dobrého by to v Praze mohlo vyjít. Na Dukle jsme remizovali, na Slavii prohráli, tak jsme dobyli Letnou (směje se).

Jaké to vůbec je vyhrát tento šlágr ligy? Baníku se to podařilo po šesti letech?
My o té sérii z médií věděli, navíc se psalo i o tom, že Sparta doma dva roky neprohrála. Pocit to je úžasný.

Před zápasem jste ale nebyli v moc dobré situaci, na kontě jste měli jen dva body…
Byli jsme všichni nažhavení a na zápas se těšili. Asi bylo výhodou i to, že jsme tady mohli jen překvapit. I proto to bylo z naší strany od první minuty hodně svižné. V minulých zápasech v Praze jsme byli dost vláční a první poločasy nám nevycházely. Za první výhru v nové sezoně jsme šťastní, přes víkend si to užijeme, ale pak už budeme myslet na další zápas doma s Brnem.

Třeba to bylo tím, že jste do Prahy nejeli vlakem v den zápasu, ale klubovým autobusem už ve čtvrtek.
Autobus nám určitě přinesl štěstí, to je jasné. Domů se nám pojede parádně. Bude to parádní cesta plná euforie.