Trenér obhájců trofeje Pep Guardiola považuje po prvním zápase Chelsea s brankářem Petrem Čechem za favorita.
   
Katalánský kouč odmítl výsledek označit za nespravedlivý. "Tohle je fotbal. Nezvítězíte jen s vysokým držením míče, kdyby to šlo, tak bychom vyhrávali pořád," uvedl po zápase Guardiola.
   
Věří, že jeho tým reparát před vlastním publikem zvládne. "Máme devadesát minut na to, abychom odvedli nejlepší možnou práci a snad postoupili do finále," prohlásil jednačtyřicetiletý trenér.
   
Podle něj bude na Nou Campu klíčové, aby byl jeho tým stejně aktivní, ale také produktivnější než v Londýně. "Další výzvou je znovu vyprodukovat čtyřiadvacet střel a tentokrát z nich vstřelit gól. Nevím, zda je víc týmů, které mimo svůj stadion dokážou čtyřiadvacetkrát vystřelit," řekl Guardiola, jehož svěřenci prohráli v Lize mistrů poprvé v sezoně.

Očekává ultradefenzivní taktiku

Bývalý záložník předpokládá, že londýnský celek přijede do Barcelony těsný náskok bránit s výrazně defenzivní taktikou. "Očekávám v pokutovém území deset hráčů čekajících na protiútok. Nesmíme zapomenout, že Chelsea z velmi mála vytvořila mnoho nebezpečí a dělala to velmi dobře. Musíme znovu najít cestu ke střílení branek," dodal.
   
V podobném duchu hovořil také záložník Andrés Iniesta. "Výsledek je nespravedlivý, ale věděli jsme, že Chelsea dokáže své šance proměňovat. Nedařilo se nám v koncovce, ale stále máme k dobru domácí odvetu. Budeme se snažit být efektivnější a pracovat ještě tvrději, ale věříme, že to s podporou fanoušků dokážeme," uvedl sedmadvacetiletý mistr světa a Evropy.
   
Zklamaný z porážky byl také obránce Javier Mascherano. "Bohužel se tohle ve fotbale stává často. Zasloužíte si mnohem víc než to, s čím odjíždíte. My jsme zápasu dominovali a oni si vytvořili jen pár šancí ze standardních situací. Máme však dalších devadesát minut a je to v našich rukou. Víme, že musíme vyhrát a neinkasovat," konstatoval sedmadvacetiletý Argentinec.
   
Další těžký zápas čeká Barcelonu v sobotu. Ve šlágru španělské ligy přivítá vedoucí Real Madrid, na který ztrácí čtyři body.