Bayern měl už před zápasem, který v Manchesteru řídil český rozhodčí Pavel Královec, zajištěný postup do osmifinále a i když od 20. minuty hrál bez vyloučeného Benatii, tak dlouho držel míč i vedení 2:1. Jenže pak hosté udělali dvě chyby a nezískali ani bod.

"Je to pro nás lekce, protože kdyby se nám tohle stalo v play off, tak vypadneme. Takže je dobře, že se to přihodilo zrovna dnes," citovala agentura Reuters Guardiolu, pod jehož vedením Bayern v této sezoně dosud prohrál jen s Dortmundem v německém Superpoháru.

"Kdybychom hráli špatně a prohráli, byl bych nervózní. Ale nezasloužili jsme si prohrát a na hráče jsem pyšný," uvedl Guardiola. "Hrát sedmdesát minut v oslabení proti anglickému mistrovi vyžaduje hodně sil. A my jsme ukázali charakter," přidal bývalý kouč Barcelony.

Jeho svěřenci moc dobře věděli, že spíš než síla soupeře rozholy jejich chyby.

"Dvakrát jsme ztratili míč a byli jsme za to potrestáni. Je to škoda, protože i v oslabení jsme hráli opravdu dobře a zasloužili jsme si víc," řekl záložník Arjen Robben s narážkou na kiksy Xabiho Alonsa a Jeromeho Boatenga. "City to neotočilo proto, že by hrálo dobře, ale proto, že jsme jim k tomu pomohli. Tak to ale chodí, a když dáte hráči Agüerova formátu šanci, on ji využije," dodal obránce Dante.