Po čtyřech letech se Habanec vrátil do severočeské metropole, kde místo kabin z buněk a zchátralé dřevěné tribuny našel zmodernizovaný stadion na špičkové úrovni. „Je hezké vidět, že stadion opravdu stojí a dá se tady hrát důstojný fotbal s vizí. Stadion je základ," líčil nový trenér brněnské Zbrojovky, se kterou ve středečním poháru porazil bývalý klub 4:1. „Jsem rád, že jsme konečně dali víc branek než jednu, to se nám letos ještě nepovedlo. Ale nebudu to přeceňovat."

Z města na Labi si odvezl kromě postupu i dres Army. Od fanoušků se dočkal i skandování svého jména. „Děkuju fanouškům za těch šest let, co jsem tady mohl působit. Vždycky se sem budu rád vracet," vzkázal oblíbený kouč, který fotbal v Ústí nad Labem pozvedl na vyšší level.

Ústí se zatím moc nedaří

Na svérázné ústecké časy vzpomíná s úsměvem. Podmínky tu byly jako někde v okresním fotbalu, přesto provinční klub dokázal dotáhnout k postupu. Dvakrát! „Bylo to tu bezvadný. Buňkami jsme vždycky soupeře vyhnali tak, že jsme už od začátku vedli 1:0. Dvakrát jsme postoupili do ligy a to se moc často nestává, aby někdo během pár let dvakrát postoupil."

Nepřehlédněte: FOTO: Pohárová pohádka má pokračování, Litoměřicko vyřadilo i Baník

Habanec je přesvědčený, že by se Arma mohla ještě někdy podívat zpátky mezi tuzemskou smetánku. „Je to možné. Ale musí se začít od mládeže, a co mám zprávy od Jirky Duška z vedení klubu, tak se tady chystají určité projekty. Je to jedna z cest, i když dlouhodobá," zdůraznil Habanec. „V letošní sezoně se Ústí příliš nedaří, ale doufám, že chytnou vlnu a přiblíží se ke středu tabulky. A nejlépe ještě výš."

Pro Zbrojovku všechno

Od nové sezony trénuje Habanec v rodném Brně, kam zamířil po čtyřletém angažmá ve Slovácku. „Je to pro mě trošku něco nového a jiného, protože mám dvě funkce najednou. Moc se mi to líbí, jenom by to chtělo 
o pár bodů víc," kysele se pousmál Habanec. Ve Zbrojovce mu dělá asistenta dlouholetý kamarád a další bývalý kouč Ústí Přerost. „Je to naše první spolupráce a jen doufám, že ten servis od něho pro mě bude pokračovat a budeme se zlepšovat v trendech, které jsou teď nastavené."

Habanec teď žije a dýchá jen a jen pro Brno, případnému návratu do Ústí se ale 
v budoucnu bránit nebude. „Momentálně jsem zaparkoval v Brně. Mám vizi Lužánek, jak tomu říkám, a chtěl bych ji zažít. A Ústí? Nikdy neříkej nikdy."

Psali jsme: Zbrojovce bude chybět i záložník Litsingi. Jde na operaci menisku