"Nevím, jestli nás porazili rozhodčí, ale určitě to nebyl Juventus. Ať si hrají vlastní ligu," prohlásil Totti po prohře 2:3 s narážkou na rok 2006, kdy "Stará dáma" za ovlivňování zápasů přišla o dva tituly a spadla do druhé ligy.

Nedvěd, který zastává po skončení kariéry v Juventusu funkci ředitele, na jeho adresu uvedl, že neví, o čem mluví.

"Uznávám Tottiho, protože je to skvělý šampion, ale jeho slova mě naštvala. Kdyby tohle po šestém kole ligy řekl kapitán mého týmu, nevím, jestli by tím kapitánem zůstal," řekl bývalý český reprezentant v televizním fotbalovém pořadu Tiki Taka.

"Nikdy nehrál za tak velký tým, jako je Juventus. Proto tomu nerozumí. Když pracujete nebo hrajete pro Juve, všichni jsou proti vám. A řeknu ještě víc - ovlivňuje to i chování rozhodčích, kteří se bojí odpískat cokoli v náš prospěch," pustil se Nedvěd do polemiky s osmatřicetiletým Tottim, který je celou kariéru věrný AS Řím.

Někdejší kapitán českého národního týmu okomentoval i sporné momenty v utkání.

Video by ubralo fotbalu na kráse

"Kontakt mezi Holebasem a Marchisiem? Podle mě penalta, bylo tam strčení. Faul na Pogbu? Bavit se o centimetrech mi připadá směšné. (Rozhodčí) Rocchi viděl, že je Pogba na vápně a rozhodl se odpískat penaltu. Podle mě je to jednoznačná penalta," řekl Nedvěd k situaci z konce prvního poločasu, kdy Carlos Tévez svou druhou penaltou vyrovnal na 2:2. V 86. minutě pak dal vítězný gól Leonardo Bonucci.

"Může někdo po šestém kole tvrdit, že liga není fér? Když se odteď něco stane, co budeme dělat?" uvedl Nedvěd a zastal se sudího Gianlucy Rocchiho. "Je to jeden z nejtalentovanějších rozhodčích v Itálii.

Šéf italského fotbalu Carlo Tavecchio po kontroverzním duelu uvedl, že bude u FIFA prosazovat zavedení opakovaných televizních záběrů, které by pomáhaly rozhodčím. "Itálie je připravena to otestovat," řekl.

Nedvědovi se však tato možnost nezamlouvá. "Výrazně by to ubralo fotbalu na kráse," míní vicemistr Evropy z roku 1996.