Rozezlila ho ruka Jana Vertonghena. "Myslím, že penalta nemohla být jasnější. Stejně jako v neděli proti Southamptonu," připomněl před novináři Mourinho, že pokutový kop jeho týmu sudí údajně odepřeli už v předchozím utkání (1:1).

Tehdy se Portugalec nechal slyšet, že proti Chelsea je vedena štvavá kampaň.

"Už se bavíme o dvou zápasech, takže o šesti důležitých bodech, ze kterých máme jen jeden. A v obou případech šlo o dva zásadní verdikty rozhodčích. Za stavu 2:0 by totiž utkání vypadalo úplně jinak," přidal. "Pan Dowd byl příliš pomalý, aby dobře viděl míč. Když stál 40 metrů od míče, všechno viděl, ale když od něj byl deset, tak ne…" dodal.

Kromě sudích si Mourinho postěžoval také na smůlu. "Udělali jsme pár chyb, hlavně v obraně jsme měli problémy, a když si k tomu přidáte, že každá teč a odraz byl proti nám, tak jsme dostali pět gólů," prohlásil. "A když dostanete pět branek, tak se těžko vyhrává," uvedl.

Do zápasu s Tottenhamem přitom Chelsea pod Mourinhem v lize nikdy nedostala víc než tři góly.

Navíc v předchozích osmi utkáních inkasovala jen třikrát. "Pět gólů dostat můžete, ale nesmí se to stát pětkrát za sezonu. Spíš mě šokuje, že ve dvou z posledních tří zápasů nás neuvěřitelně poškodili rozhodčí," přidal.

"Ale s tím nic dělat nemůžeme. Musíme dál pracovat a hrát dobře," uvedl Mourinho, který s Chelsea v nabitém vánočním programu získal čtyři body z možných devíti.

Londýnský celek tak promarnil tříbodový náskok na prvním místě tabulky. S 46 body se na něj dotáhl obhájce titulu Manchester City.