Novopečený trenér fotbalové reprezentace a zároveň šéf ČMFS Ivan Hašek oznámil svou první nominaci národního týmu.

V jeho výběru hráčů pro přípravný zápas s Belgií, který se koná příští středu v Teplicích, chybí Tomáš Rosický. Návrat záložníka Arsenalu zhatilo nové svalové zranění.

„Včera odpoledne jsem s ním mluvil. Nemám ještě o jeho stavu přesné informace, ale věřím, že to nebude na dlouhou dobu,“ řekl Hašek o zdravotními patáliemi pronásledovaném tvůrci hry.

Kouč také zmínil možný návrat legendy českého fotbalu Pavla Nedvěda. „Pokud bude pokračovat v kariéře, budeme s ním jednat. Přislíbil, že je připraven za národní tým nastoupit,“ prozradil Hašek.

V jeho výběru je jediný hráč nejvyšší tuzemské soutěže, sparťanský stoper Roman Hubník. Po delší době se do reprezentace vrací Jiří Štajner z Hannoveru a také Tomáš Sivok z Besiktase Istanbul.

V nominaci se také objevila jména dvou hříšníků, kteří byli po kvalifikačním utkání se Slovenskem z reprezentace vyřazeni kvůli hospodskému dýchánku. Proti Belgii si tak mohou zahrát útočníci Milan Baroš a Václav Svěrkoš.

„Nechci mluvit o hříšnících. Jsou tam ti, co mají odpovídající formu,“ řekl Hašek. „A že tam není Ujfaluši? Uvítal bych, kdyby změnil názor,“ dodal trenér o bývalém kapitánovi, který se s národním týmem po posledním skandálu rozloučil.

Zápas proti Belgičanům bude generálkou na důležité boje v kvalifikaci o mistrovství světa. Čeští fotbalisté se v ní utkají 5. září se Slovenskem na jeho půdě a o čtyři dny později se San Marinem.

„Je to první setkání s hráči, abychom si řekli základní principy. Přátelská utkání neexistují, chceme uspět. Je to ostrý zápas,“ řekl o konfrontaci s Belgií Hašek.

Nominace ČR

Brankáři:
Petr Čech, Jaroslav Drobný.

Obránci: Zdeněk Grygera, Roman Hubník, Marek Jankulovski, Michal Kadlec, Zdeněk Pospěch, David Rozehnal, Tomáš Sivok, Jan Šimůnek.

Záloha: Tomáš Hübschman, David Jarolím, Jaroslav Plašil, Jan Polák, Daniel Pudil.

Útočníci: Milan Baroš, Tomáš Necid, Václav Svěrkoš, Jiří Štajner.

Nominace Belgie

Brankáři:
Silvio Proto, Stijn Stijnen, Brian Vandenbussche.

Obránci: Toby Alderweireld, Olivier Deschacht, Sébastien Pocognoli, Timmy Simons, Daniel Van Buyten, Jelle Van Damme, Anthony Vanden Borr, Thomas Vermaelen, Jan Verthongen.

Záložníci: Steven Defour, Marouane Fellaini, Eden Hazard, Maarten Martens, Kevin Mirallas, Gill Swerts, Axel Witsel.

Útočníci:
Igor De Camargo, Moussa Dembélé, Tom De Sutter, Emile Mpenza, Wesley Sonck, Björn Vleminckx.