Třiadvacetiletý Aleš Čermák třemi góly zařídil důležitou výhru v Brně 3:1 a po zápase rozdával úsměvy na všechny strany.

Jaký je to pocit pocit vstřelit v první lize premiérový hattrick?

Jsem šťastný, že se mi podařilo vstřelit tři góly a že jsme v Brně zvítězili. Jsem rád, že se mně to v naší lize podařilo, dosud jsem skóroval za Viktorii jen v Evropské lize.

Asistent Ladislav Onofrej v roli kouče v zápase Sigmy s Baníkem
Kouč Onofrej k novinářům: Jestli je vaším účelem nás nas*at, děláte to správně

Vybavíte si, kdy jste naposledy vstřelil v zápase tři branky?

V české lize ještě nikdy, tři góly za zápas jsem nevstřelil snad ani za žáky. Možná tak jedině při nějakém halovém turnaji (směje se).

Byl to nejen váš premiérový hattrick v nejvyšší soutěži, ale také vaše první ligové góly v dresu Viktorie. Ulevilo se vám, když jste se po takové době konečně dočkal?

Ulevilo. V lize jsem k tomu dosud ani neměl blízko, až teď v Brně, kde jsem dal hned tři góly. Jsem rád, že se mi to podařilo, a jsem samozřejmě nadšený. Uvidím ještě, jak velkou sumu do společné kasy budu muset zaplatit, protože budu platit hned dvakrát - za první gól a za hattrick (směje se).

Milan Fukal na archivním snímku
Cizinci ve Spartě? Nedomyšlený projekt, myslí si bývalý fotbalista Milan Fukal

Jaký byl podle vás klíčový okamžik zápasu s Brnem?

Hodně nám pomohl první gól, po kterém jsme se zklidnili a začali hrát po zemi. Byl to velice náročný zápas, Brno to proti nám spustilo hned od začátku, jeho hráči nás vysoko napadali, nedali nám nic zadarmo. Bylo to hodně soubojové utkání.

Už v sobotu vás čeká domácí zápas s Karvinou. Jak moc vám výhra v Brně může do dalších zápasů pomoci?

Tři branky na hřišti soupeře, to se nám na jaře ještě nepodařilo. Já věřím, že nám to teď může pomoci a že bychom se od toho mohli odrazit.

Utkání Slovanu Liberec proti Slavii Praha. Domácí Vladimír Coufal v akci
Ve šlágru kola gól nepadl, body ztratila Slavia i Liberec