„Takové scény do fotbalu nepatří. Je to podvod,“ uvedl před startem ligy její šéf Dušan Svoboda.

Mnozí z vás to zaznamenali. A slyšeli o tom i sami fotbalisté. V kabině některých mužstev na to prý dokonce trenéři zavedli speciální řeč.
Jenže staré návyky není tak snadné vymazat. Viz Krmenčík – hráč známý svými teatrálními pády si jeden neodpustil ani teď.
Viktoria vedla nad Duklou 2:0 (nakonec 4:0), když bez kontaktu upadl ve vápně.

Sudí Radek Příhoda ihned přiběhl a vytáhl kartu.
Krmenčík neprotestoval, uznal chybu. A nakonec ho to nebude mrzet.
Funkcionáři sice vymysleli pro simulanty trest (zákaz startu v dalším zápase), leč jedním dechem dodali, že za odhalené „herecké etudy“ nepřijdou dodatečné stopky.

„To je i případ Krmenčíka. Disciplinární komise se jeho proviněním nebude zabývat,“ potvrdil Daniel Hajný, mluvčí Ligové fotbalové asociace.
Plzeňský kanonýr se tak může v klidu připravovat na další zápasy. A do toho si asi rád poslechne komplimenty. Trenér Pavel Vrba totiž pro svého útočníka nachází jen slova chvály.

„Znamená pro nás velkou sílu v ofenzivě,“ řekl.
Tato slova si nicméně musíte spojit s událostmiz letní pauzy. Krmenčík si už balil kufry: zprvu ho lákala Slavia, pak se přihlásili Montpellier. Z přestupu sešlo, když západočeský klub nenašel náhradu.

„Vedení se rozhodlo, že minimálně toto období zůstane v Plzni a já jsem za to rád. Byl to správný krok,“ prohlásil Vrba.
Krmenčík, jenž přišel do Viktorie v dorostu – debutoval v lize právě pod Vrbou (v první éře), avšak pak putoval po hostováních. Až v roce 2015 ukázal potenciál, který ho navíc katapultoval do národního týmu.


„Budu rád, když ještě chvilku vydrží a v Plzni odvede nějakou práci. Snad to bude brát pozitivně,“ dodal plzeňský kouč.
Zdá se, že Krmenčík chuť do fotbalu neztratil.

Ostatně, už myslí na další bitvy – zítra partě z Plzně pokračuje napínavý boj o Ligu mistrů.