Úvod zápas přitom vypadal optimisticky. Slávisté začali aktivně, s chutí a ve čtrnácté minutě se obtočil okolo obránce Chytil a proti jeho střele musel gólman Maignan vytáhnout pohotový zákrok.

Poté přišel moment, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. V souboji dvou kapitánů Holeš přišlápl kotník Calabriovi, švédský rozhodčí Nyberg stál metr od toho, všechno viděl, vůbec neměl v úmyslu karetně zákrok trestat, ale kolega od videa si ho pozval k monitoru a tam si našel záběr, který ho přesvědčil sáhnout do kapsy pro červenou kartu.

Kapitán Tomáš Holeš byl v odvetě s AC Milán přísně vyloučen.
Nenávist po vyloučení Holeše, reagoval i Voráček. Sudí do pubu v Praze nezajde

Během 180 minut osmifinále proti italskému gigantovi hráli slávisté v plném počtu hráčů pouze 45 minut…

Ve stejné chvíli musel kouč AC Pioli střídat mezi tyčemi, zraněného Maignana nahradil Sportiello.

Emoce tryskaly

I v deseti hráli slávisté v prvním zápase v Miláně dobře, ale v Edenu jejich soupeři přesilovku okamžitě využili. Mezi 34. a poslední minutou poločasu se postupně trefili Pulišič, Loftus-Cheek, Leao a do šaten se šlo za stavu 0:3.

O vítězi tak bylo rozhodnuto a i když šlo o velký fotbalový svátek, druhá půle se dohrávala prakticky už jen z povinnosti.

Trenér Slavie Jindřich Trpišovský a boss klubu Jaroslav Tvrdík si na tréninku zahráli čáru.
Vysmátý Tvrdík na tréninku Slavie před bitvou s Milánem. S Trpišovským dali čáru

Na trávníku byly k vidění spíše souboje, emoce tryskaly na hřišti i v hledišti, rozhodčí kvůli házení kelímků i na pár desítek vteřin odběhl mezi střídačky… Alespoň malou radost udělal většině z vyprodaného Edenu střídající Jurásek, který se hned dvě minuty po vběhnutí na trávník prosadil pěkně umístěnou střelou.

Slavia se tak loučí s Evropou, ale s hlavou nahoře.

„Prošli jsme přes kvalifikace, poprvé v historii jsme vyhráli skupinu. Hráli jsme s AS Řím, s AC Milán. Nebyly to jednoduché situace, tým načerpal velké zkušenosti. Kluci se chtěli rvát s nepřízní osudu, ukázali potenciál. Musíme si z toho vzít maximum do ligy a letní kvalifikace," řekl po vyřazení kouč Jindřich Trpišovský.

Slavia Praha - AC Milán 1:3 (0:3)

Branky: 84. Jurásek - 33. Pulisic, 36. Loftus-Cheek, 45.+6 Leao. Rozhodčí: Nyberg - Beigi, Söderqvist (všichni Švéd.) - Higler (video, Niz.). ŽK: Douděra, Tomič, Oscar, Trpišovský (trenér) - Tomori, Gabbia, Leao. ČK: 20. Holeš (Slavia). Diváci: 19.344. První zápas: 2:4, postoupil AC Milán.

Slavia: Staněk - Vlček (46. Tomič), Ogbu, Zima, Zmrzlý - Holeš, Oscar - Douděra (82. Schranz), Provod (82. Jurásek), Wallem (70. Zafeiris) - Chytil (59. Jurečka). Trenér: Trpišovský.

AC Milán: Maignan (20. Sportiello) - Calabria (46. Kalulu), Tomori (46. Thiaw), Gabbia, Hernández - Adli, Musah - Pulisic (63. Chukwueze), Loftus-Cheek (76. Reijnders), Leao - Giroud. Trenér: Pioli.