„Pořád tam zklamání z předchozího zápasu je. V pátek k nám mluvil trenér s realizačním týmem a říkali, že se budeme muset přepnout do zápasového módu, ve Walesu podat co nejlepší výkon a vyhrát tam. Všichni s ním souhlasíme a doufáme, že se to podaří. Snad navážeme na výkon ze zápasu se Švédskem,“ nechal se slyšet záložník Michal Sadílek.

Češi ve Švédsku přišli o možnost postoupit na mistrovství světa v Katarua s Walesem, který do finále baráže postoupil, sehrají jen přátelské utkání. Tým z britských ostrovů zatím čeká na soupeře, protože utkání mezi Skotskem a Ukrajinou bylo kvůli válce na půdě druhého celku odloženo.

SK Kladno: vzpomínky na ligu. Michal Zachariáš a Jiří Jeslínek, ti dva si na hřišti vyhověli.
Hrál vedle Dočkala, vedl ho Šilhavý. Teď se Jeslínek zase vrátil do Kladna

Šance pro méně vytěžované hráče

Trenér Jaroslav Šilhavý, o jehož dalším působení u reprezentace se hodně spekuluje, tak bude mít prostor dát šanci hráčům, kteří na první starty v národním týmu čekají. „Jelikož jsme nepostoupili a jde o přátelské utkání, tak doufám, že nastoupím. Udělám všechno pro to, abych se v reprezentaci udržel. Je to sen každého, kdo hraje fotbal a obětuje tomu celý život,“ prohlásil například útočník Slovácka Václav Jurečka.

Český výběr naopak nebude moci počítat se službami obránce Milana Havla, který nastoupil coby střídající hráč i do utkání proti Švédsku. Při nedělním tréninku se ovšem zranil, takže český tým momentálně čítá 22 hráčů.

Michal Sadílek v souboji se švédským záložníkem Albinem Ekdalem.
Zasloužili bychom si hrát i zápas v Polsku a poprat se o to, lituje Sadílek

Na druhé straně Velšané přišli o obránce Bena Daviese, který opustil mužstvo po vítězném barážovém zápase proti Rakousku. Hráč Tottenhamu při výhře 2:1 odehrál celých devadesát minut, ale v úterý už si určitě nezahraje. „Ben Davies se po zápase vrátil ke svému klubu. Všichni ostatní hráči jsou pro úterní zápas k dispozici,“ stojí v prohlášení.

Podle slov velšského trenéra Roberta Page dostanou příležitost méně vytěžovaní hráči. „Přátelský zápas je pro nás skvělá příležitost, kterou můžeme využít ve svůj prospěch. Můžeme dát mladším hráčům možnost získat mezinárodní zkušenosti a čas na hřišti. Rozhodně uděláme v sestavě změny,“ uvedl.

Nastoupí hvězdný Bale?

Zajímavé proto bude sledovat, jestli se na hřiště podívá i hvězdný Gareth Bale, který proti Rakousku vstřelil oba góly svého týmu. „Wales v baráži postoupil. Víme, že je tam Bale, který proti nám poslední zápas nehrál. Je to klíčový hráč, na kterém hra stojí. Uvidíme, v jaké sestavě Wales nastoupí. Ukážeme si videa a vymyslíme na ně plán,“ prohlásil Sadílek.

Česká reprezentace věnovala pátek a sobotu regeneraci, od neděle se začala připravovat na nadcházejícího soupeře a odcestovala do Cardiffu. Tam se s Walesem střetne v úterý od 20:45.