Čas se ale zastavit nedá a jak sám Pavel Horváth říká, před ním je nejspíš poslední letní příprava.

Opravdu to vnímáte tak, že jste možná vstoupil do vaší poslední letní přípravy v ligové kariéře?
Tak nějak o tom přemýšlím, to je pravda. Celkem logicky je to pravděpodobně moje poslední letní příprava. Doufám, že budu připraven natolik, abych si tu sezonu mohl užít a mohl se tak rozloučit s českými fanoušky.

Stačil jste si během dovolené odpočinout?
Já jsem nehrál už od čtvrté žluté karty, kterou jsem dostal v předposledním ligovém kole, a léčil jsem si i zranění, takže tu dobu k tomu mohu přičíst. Měl jsem tak na odpočinek vlastně tři celé týdny. Samozřejmě jsme měli během dovolené také běžecké tréninky, takže úplné volno to nebylo, ale je pravda, že jsem si stačil odpočinout.

V závěru vaší dovolené jste se zúčastnil i svatby bývalého spoluhráče Petra Jiráčka, který se ženil na zámku ve Zbiroze. Můžete prozradit, jakými slovy jste ho jako zkušený ženáč vyprovodil do manželství?
Poprvé jsem byl při obřadu dojatý, takže jsem mu toho moc neřekl. Jen jsem zvolal: Tak, a je to! V průběhu večera jsme si pak spolu ještě samozřejmě na různá témata popovídali.

Co říkáte na příchod šestice hráčů do mužstva Viktorie?
Až na mladého Martina Chriena, který přichází ze Slovenska, se s ostatními kluky znám z naší ligy. Věřím, že budou pro mužstvo oživením a že se někdo z nich prosadí do základní sestavy a pomůže nám.

S jakými cíli vstupujete do nadcházející sezony?
Myslím si, že moje vize nebude nijak odlišná od představ vedení klubu, trenérů nebo mých spoluhráčů. Jako každý rok budeme chtít bojovat o přední pozice v české lize, abychom mohli i v té následující sezoně nastupovat v evropských pohárech. Co se týká naší účasti v nastávající sezoně, tak bychom pochopitelně rádi opět postoupili do základní skupiny Evropské ligy.

Myslíte si, že je pro Viktorii výhoda, že nemusí hrát druhé předkolo a začne v Evropské lize až později zápasy třetího předkola?
Pokud by ten soupeř byl nepříjemný a vyřadil by nás, tak bych asi byl rád, že nemusíme do druhého předkola. Na druhou stranu když je soupeř malinko slabší, tak nám zápasy druhého předkola mohou posloužit k tomu, abychom se daleko lépe rozehráli než v přípravných zápasech. Druhé předkolo je už ostrý zápas, ale zase si v něm můžete uříznout ostudu. Uvidíme, jak to bude vypadat, a pokud všechno dopadne tak, jak si přejeme, asi o tom potom nikdo nebude přemýšlet.