"Bylo to hektické," řekl 41letý kouč, jenž v Edenu střídá Jaroslava Šilhavého.

Překvapení? Vůbec ne - s touhle rošádou se počítalo už několik dní. Slavia sice začala sezonu jako obhájce titulu, ale neprošla do Ligy mistrů a klopýtala i na domácí scéně. Ambiciózní vedení klubu proto hledalo impulz - a našlo jej. Nejprve si klubový boss Jaroslav Tvrdík vyhlédl nového sportovního ředitele (Jana Nezmara) a následně si plácl také s Trpišovským. "Cílem je, aby Slavia co nejdříve budila respekt soupeřů," vzkázal Tvrdík.

Na počtvrté už to fotbalistům plzeňské Viktorie proti FC Sport Bukurešť (FCSB) vyšlo a postoupili do jarního play-off Evropské ligy.
Unikátní průzkum napříč ligou: fotbalisté Plzně mají titul jistý


Sešívaní jsou v tabulce druzí, avšak ztrácí čtrnáct bodů na suverénní Plzeň. Trpišovský o útoku na lídra nemluvil. Naopak kolegiálně pochválil svého předchůdce. "Myslím, že ve Slavii je dobrý tým a skvělí hráči. V první fázi musíme navázat na to, co tady bylo, odvedl se tady obrovský kus práce. Trenéři, kteří tu byli před námi, dokázali získat titul. My musíme poznat tým a vymáčknout z hráčů maximum," uvedl v prvním rozhovoru pro klubovou televizi.

Mimochodem - ani Liberec nezůstal bez kouče dlouho. Slovan dosadil na lavičku Davida Holoubka. Ano, bývalého kouče Sparty, jenž měl loni spolupracovat na Letné právě s Trpišovským. Nakonec se tihle dva budou v lize potkávat jako rivalové.