Fenin se dostal v Ďolíčku na hřiště už v 35. minutě, kdy vystřídal Nigerijce Eugena Salamiho.

Po chvilce si vyskočil na Jindráčkův centr z pravé strany a hlavou poslal Teplice do vedení. "Byl jsem hozený do studené vody. Gól mi pomohl, protože nějakých osm týdnů jsem kvůli slepáku nemohl trénovat, a pak byly nohy trochu lehčí," řekl Fenin po zápase novinářům.

Bývalý reprezentant, který má za sebou nepovedená angažmá v Německu a naposledy v pražské Slavii, se vrátil do Teplic teprve na začátku minulého týdne. V české nejvyšší soutěži se trefil poprvé od listopadu 2007, kdy pomohl žlutomodrým k výhře nad Českými Budějovicemi. Celkem utnul šňůru 14 ligových zápasů bez branky.

"Strašnou dobu jsem gól nedal a útočník s každým gólem roste. Takže byl důležitý i pro ten klid. Byl to kolem mě zbytečný humbuk, takže jsem dal gól a snad jich přidám víc," konstatoval Fenin.

Byl zklamaný, že Teplice neudržely náskok a nakonec na hřišti předposledního celku tabulky nezískaly ani bod. "Bohemka hrála o všechno, ale takový ten jejich typický fotbal. My jsme se jim nevyrovnali v bojovnosti a zápas jsme si prohráli úplně sami. Do druhého poločasu jsme nastoupili jako úplně jiný tým," nechápal útočník.

"Všichni jsou slušně řečeno naštvaní a asi si to ještě rozebereme, protože takhle se nemůže prohrávat," doplnil bývalý hráč Frankfurtu či Chotěbuzi.

V minulém domácím utkání s Příbramí, které proseděl na lavičce, ho někteří fanoušci Teplic kritizovali a uráželi. Fenin neví, zda si je už páteční trefou získal zpět na svou stranu.

"Nechtěl bych to nějak dramatizovat. Hodně lidí v Teplicích mě přijalo. Já z toho byl spíš překvapený, protože většina lidí byla ráda, že jsem zpátky. Osobně to beru tak, že jsem teplický odchovanec, narodil jsem se tam a chci dávat góly za Teplice. To ostatní přijde s góly," upozornil stříbrný medailista z mistrovství světa dvacítek v roce 2007.